Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

PRIM. MUDR. PETR NOVÁK - JAK HO MOŽNÁ NEZNÁTE

Chcete-li se blíže seznámit s primářem MUDr. Petrem Novákem, spoluzakladatelem Refrakčního Centra Praha a zároveň jeho hlavním chirurgem v jedné osobě, nezapomeňte sledovat nejnovější vydání Top Star magazínu v úterý 22. 5. Začíná ve 22:50 na Primě a pořadem vás bude provázet tak jako vždy sympatický David Gránský. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

ROZHOVOR S HERCEM VLASTIMILEM ZAVŘELEM

Vlastimil Zavřel se právě vrátil z dovolené v Chorvatsku a před sebou má nabitou sezonu v divadle i při natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě. K jeho dobrému naladění přispívá i to, že znovu dobře vidí. Před devíti lety absolvoval v Refrakčním centru laserovou operaci očí, ale v nedávné době se zrak díky šedému zákalu znovu začal zhoršovat. Odvážil se tedy k druhé operaci – voperování multifokální nitrooční čočky. „Už je to půl roku – a vidím výborně“, říká.

Máte s Refrakčním centru už dvojí zkušenost. Můžete se s námi o ně podělit?
Určitě a rád. Jsem velmi spokojený, a musím říct, že to doporučuji kolegům z branže. Protože brýle na jevišti jsou otrava. Je mi sympatické i to, že Refrakční centrum není „továrna na peníze.“ Poslal jsem tam např. kolegyni Hlaváčovou, podstoupila prohlídku, ale bylo jí řečeno, že její vada není zcela odstranitelná, takže by stejně musela dál nosit brýle a operace se neuskutečnila. Ale doporučuju dál, a věřím, že kolegové a kolegyně překonají nedůvěru a strach a půjdou do toho. Určitě to stojí za to. Naposledy jsem lákal kolegyni Kostkovou, říkala, že to vyprávím s takovým zaujetím, že tam určitě půjde. Navíc shodou okolností za panem primářem chodí i její otec.

Jak jste se dozvěděl o Refrakčním centru?
Úplně náhodou. Jednou jsem si při jízdě autem pouštěl rádio, a zaslechl jsem, že mluví o možnosti korekce zraku. Přiznám se, že jsem se k tomu chystal už delší dobu, ale nemohl jsem se rozhoupat. Shodou okolností jsem zjistil, že jsme právě nedaleko místa, o kterém mluvili. Tak jsem zastavil a hned tam zašel. Oni mi řekli svoje, objednali mě na vyšetření, jestli jsme vůbec schopen podstoupit operaci. Na další schůzce jsem podstoupil zevrubné vyšetření, a pak následovala laserová operace. Měl jsem vadu na dálku i na blízko, tu na dálku se podařilo srazit na nulu, do blízka asi o dvě dioptrie. Na čtení jsem sice dál nosil brýle, ale na dálku jsem byl spokojený. To bylo před devíti lety. Nedávno jsem zjistil, že se to díky stárnutí oka vrací k tomu, jak to bylo původně, a znovu se vypravil do Refrakčního centra. Pan primář dr. Novák mi vysvětlil, že řešit problém laserem na rohovce není vhodné , ale nabídl mi umělou čočku. Byl jsem rád, že tohle existuje, a tak jsem na Homolce absolvoval druhou operaci. Dr. Novák se smál, že tahle čočka mě přežije. Asi tedy jen pokud mi nevydloubnou oko! Od té doby je to už půl roku, a já jsem naprosto spokojený. Vidím dobře na dálku i nablízko. Nablízko jsem viděl dobře okamžitě, na dálku se to trochu déle aklimatizovalo, ale teď už je to dokonalé.

Nepřičítáte to, že se vám zrak začal znovu zhoršovat, své práci – např. pobyt v záři reflektorů?
Ne, to je normální únava materiálu. Pan primář mi vysvětlil, že v mém věku už čočka umístěná za panenkou postupně ochabuje, a nedá se to vybrousit laserem jako původně. Takže teď mám – jak říkám – voperované brýle přímo v očích.

Někteří lidé obtížně sbírají odvahu k takovému zákroku. Je třeba se obávat?
Samozřejmě, že strach má každý. Ale člověk to musí risknout, rozhodnout se. Ale rozhodně je to lepší než nosit brýle od rána do večera, to je otrava. Zvlášť na jevišti. A já konečně začal poznávat kolegy!

Je potřeba nějaká další „údržba?“
Hned po zákroku ano, zpočátku jsem dostával kapky. Později jsem si kapal už jen tehdy, když mě začaly pálit oči po dlouhé námaze. Třeba, když jsem teď jel celou noc autem z Chorvatska z dovolené.

Někdo řekne, že je pro něj operace příliš drahá...
Já myslím, že ve srovnání s brýlemi je to finančně výhodné. Je to jednorázová investice, zatímco do brýlí musíte vrážet peníze stále. Brýle jsou dnes drahý artikl. Kolikrát na ně člověk šlápne nebo je ztratí, a musí si pořídit nové, nebo mít několik na střídačku. Takhle vidím dobře, kdykoli otevřu oči. Ten pocit, když se probudíte, a vidíte jasně, je nenahraditelný. Myslím, že mi to dosvědčí každý, kdo zažil i opak.

Prozraďte ještě, co je teď před vámi?
Zatím mám dovolenou. Ale od srpna budu dál natáčet seriál (mám smlouvu až do dalšího září). Soubor Divadla v Dlouhé, kde jsem v angažmá, teď bude po nějakou dobu hrát pohostinsky na různých scénách, protože se dům, ve kterém je naše divadlo, rekonstruuje. Ale hned od září začínáme zkoušet novou inscenaci – Naši furianti – s režisérem Bornou. Pak mě ještě čeká hraní na muzikálových scénách – v Hybernii a divadle Broadway. A nesmím zapomenout na dabing Homera Simpsona. Právě jsme roztočili poslední sérii, udělali jsme čtrnáct dílů a ještě je jich před námi osm.


Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.