Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

PRIM. MUDR. PETR NOVÁK - JAK HO MOŽNÁ NEZNÁTE

Chcete-li se blíže seznámit s primářem MUDr. Petrem Novákem, spoluzakladatelem Refrakčního Centra Praha a zároveň jeho hlavním chirurgem v jedné osobě, nezapomeňte sledovat nejnovější vydání Top Star magazínu v úterý 22. 5. Začíná ve 22:50 na Primě a pořadem vás bude provázet tak jako vždy sympatický David Gránský. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

NOVÝ POHLED TEREZY MÁTLOVÉ

Operní pěvkyně Tereza Mátlová stojí uprostřed své kariéry. Má za sebou již řadu vystoupení, hostování, rolí (ztvárnila například roli Cosette ve světovém muzikálu Les Misérables-Bídníci či roli Ellen v muzikálu Miss Saigon). Vydala sólové CD u hudební agentury GOJA, spolupracovala i na CD Hvězda betlémská s Karlem Gottem, Evou Urbanovou a Danielem Hůlkou. Pro společnost Supraphon Records natočila Kantáty J. Telemanna s J. Stivínem, CD Kouzelné housle s G. Demeterovou a operu Mirandolína B. Martinů, kde se představila v roli Hortensie. Jako sólistka hostuje na významných světových operních scénách. V roli exkluzivního hosta absolvovala mimořádně úspěšné koncertní turné Karla Gotta. Pravidelně se objevuje na programech velkých hudebních festivalů v Čechách i v zahraničí.
Do této doby ji však na scéně omezoval zrakový problém, který lidé v jiných profesích ani řešit nemusí. Nyní se konečně rozhodla s ním skoncovat a podstoupit operací očí v Refrakčním centru Praha.


Pro zpěvačku není důležitý jen vzhled, ale i její pohled. Dívá se do očí mnoha lidí. Byl pro vás zrakový handicap při práci zátěží?
Neřekla bych, že byl vyloženě zátěží, ale přinášel s sebou určitá omezení. Kontaktní čočky mi nevyhovují a v brýlích jsem na jeviště nemohla. Když už jsem neviděla ani na dirigenta, ani do publika, rozhodla jsem se to definitivně vyřešit.

Nosila jste často brýle? Jak jste nošení brýlí vnímala?
Jako dítě jsem brýle nosila a v posledních letech pak čím dál častěji. Brala jsem je ale spíše jako módní doplněk, který dokáže zvýraznit osobnost. Pokud je na nich ale člověk závislý, mohou být, jako každá závislost, na obtíž.

Jak jste se dozvěděla o možnosti laserové operace očí a jak dlouho ve vás myšlenka operaci podstoupit zrála?
Laserovou operaci očí u pana primáře Nováka absolvovala dcera mého partnera Alice, se kterou jsme průběh zákroku i rekonvalescence celá rodina prožívali. Operace dopadla velice úspěšně. Věděla jsem tedy, do čeho jdu a co mohu očekávat. O zákroku jsem poprvé přemýšlela již před narozením mé dcery Emilly Ann, ale finální rozhodnutí přišlo až nyní.

Proč jste se pro operaci nakonec rozhodla?
Uvědomila jsem si, že sny jsou od toho, aby se plnily a já jsem si jeden sen chtěla splnit.

Měla jste před operací pochybnosti?
Pochybnosti jsou asi před podobnými životními kroky vždy, ale musím podotknout, že v tomto případě k nim nebyl důvod. MUDr. Petr Novák si získal moji důvěru hned zpočátku svým profesionálním a lidským přístupem.

Jak se cítíte nyní?
Cítím se skvěle. Mám za sebou první pěvecké vystoupení po laserové operaci a až nyní jsem si uvědomila, jak je krásné opravdu vidět. Je to změna, pro kterou se těžko hledají slova. Kdybych věděla, jak mi zákrok život usnadní a zjednoduší, určitě bych tak dlouho nečekala.

Jak jste do této doby prožívala letošní léto? Těšíte se, že si po operaci dopřejete letní dovolenou?
Celý červenec jsem strávila v horečnatém pracovním tempu a samozřejmě zotavováním po operaci. Srpen bych ráda věnovala aktivnímu odpočinku u moře v rodinném kruhu, abych načerpala síly na další práci.

Od září se budete moci opět naplno věnovat své profesi a kariéře. Jaké jsou vaše další plány?
Čeká mě řada krásných koncertů. Již teď se na ně moc těším.

Více o Tereze Mátlové naleznete na webových stránkách www.terezamatlova.com.Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.