Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
PŘIVÍTEJTE S NÁMI LÉTO! VELKÁ LETNÍ SLEVA!

Přestože si krásného teplého počasí již nějakou dobu užíváme, oficiálně léto začíná až dnes. Přivítejte ho s námi a užívejte si ho naplno bez obtěžujících brýlí či kontaktních čoček. Abychom vám to usnadnili, tak jsme pro vás připravili skvělou slevu až 10 000 Kč, která je připravena pro všechny klienty, kteří se rozhodnou během července, srpna nebo září letošního roku podstoupit laserové operace očí FEMTOLASIK nebo dokonce i iDESIGN iLASIK, který je považován za nejpřesnější a nejbezpečnější metodu korekce refrakčních vad (jako jediný splňuje i nejpřísnější kritéria pro piloty NASA). Více

NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

REFRAKČNÍ CENTRUM PRO SLUNEČNÍ PAPRSEK

Refrakční centrum Praha připravilo v době prázdninových měsíců speciální dobročinnou akci. Za každého pacienta, který byl odoperován v červenci a srpnu, věnovalo 1 000 Kč občanskému sdružení Sluneční paprsek, které pořádá ozdravné pobyty u moře pro děti s onkologickým i jiným závažným onemocněním a děti z dětských domovů.


Občanské sdružení Sluneční paprsek založil v roce 2009 uznávaný pediatr a onkolog MUDr. Pavel Boček spolu se svými přáteli a spolupracovníky. Sluneční paprsek je výsledkem jejich mnohaleté, nezdolné snahy pomáhat dětem s onkologickým i jiným závažným onemocněním, jejichž dětství neprovázejí příliš radostné okamžiky. Operace, ozařování, chemoterapie, pobyt v nemocnici pak časté kontroly... Malí pacienti mají za sebou špičkovou specializovanou léčbu, ale stejný důraz je třeba klást také na maximální kvalitu jejich života po léčbě. Sluneční paprsek proto pořádá prázdninové ozdravné pobyty u moře pro děti po prodělaném hemato-onkologickém onemocnění, pro děti vážně chronicky nemocné, s těžkým somatickým či psychosociálním handicapem, na které tradiční programy pořádané zdravotními pojišťovnami nebo nadacemi zapomínají. Skupinu doplňují děti vyrůstající v dětských domovech, jejichž šance užít si o prázdninách moře by bez Slunečního paprsku byla také minimální. Doprovod tvoří tým zkušených lékařů, zdravotních sester a fyzioterapeutek, všichni samozřejmě pracují bez nároku na mzdu, ve svém volném čase. V rámci pobytu se dětem dostává nejen cílené zdravotně-rehabilitační péče, ale také psycho-sociální vzpruhy, jde vlastně o přirozený „back-view“ na to, co prodělaly. Přítomnost dětí z dětských domovů dává celé akci ještě další rozměr, poznávají se děti nemocné na duši s dětmi nemocnými na těle, vznikají nová kamarádství, ke kterým by jinak nebyla příležitost.


„Věřím, že také díky daru od Refrakčního centra se nám příští rok stejně jako letos podaří vypravit za sluníčkem k moři na dvoutýdenní pobyt na Turecké riviéře dva turnusy – přibližně 100 dětí od 9 do 16 let a zlepšit tak jejich zdravotní stav a psychosociální adaptaci,“ říká zakladatel Slunečního paprsku, MUDr. Pavel Boček, které ho jsme pozvali ke krátkému rozhovoru.


Zůstaňme ještě u letošního pobytu, poprvé se vám podařilo zorganizovat dva turnusy. Shromáždí-li se dostatečné množství peněz, počítáte v budoucnu s dalším turnusem nebo je ozdravný pobyt kapacitně omezen – s ohledem na nespornou náročnost kvalifikované péče, kterou dětem během pobytu poskytujete?
Jak již bylo řečeno, doufáme, že i v roce 2012 budeme moci uspořádat dva turnusy, už to je velký úspěch. Zajistit kvalitní doprovod - lékaře, zdravotní sestry, fyzioterapeuty, všichni navíc pracují bez nároku na odměnu, je vždy náročné. Naštěstí se nám daří rozšiřovat okruh odborně zdatných lidí, kterým se projekt líbí.


Počítáte tedy do budoucna s podporou i dalších aktivit určených dětem s onkologickým onemocněním?
Ano, rádi bychom podpořili různé adaptační programy, především krátkodobější rehabilitační pobyty v České republice a individuální péči v jednotlivých rodinách.


Kolik dětí se už se Slunečním paprskem podívalo k moři?
Za dva roky naší činnosti je jich více než 150.


Podle jakých kritérií děti na ozdravné pobyty vybíráte?
Základním kritériem je prodělané onkologické onemocnění či jiné závažné chronické onemocnění a předpoklad, že pobyt u moře dítěti pomůže. Ať již po stránce somatické, psychosociální, komplexně zlepší jeho stav.


Proč jste se zaměřili právě na skupinu dětí po onkologické léčbě a děti z dětských domovů?
S onkologickými dětmi pracuji od roku 1986 a na ozdravné pobyty jezdím od roku 1993. Jsem přesvědčen, že ozdravné pobyty mají smysl a velmi povzbudivé zpětné reakce od dětí i rodičů to jen potvrzují. Děti z dětských domovů jsme do našeho projektu začlenili původně vlastně náhodou, ale jejich přítomnost se ukázala být velmi dobrou volbou. S dětmi po onkologické léčbě tvoří zvláštní symbiózu, vznikají mezi nimi nová, cenná přátelství.


Jaký efekt dětem pobyt u moře přináší?
Zlepšení fyzické zdatnosti, zlepšení v mnoha somatických a psychosociálních aspektech, pokroky jsou velmi individuální, mnohdy až mimořádné. Vzpomínám si například na chlapce s nádorem mozku, který se výrazně zdokonalil v chůzi, sebeobsluze....


Daří se vám plnit očekávání a cíle, s kterými jste, spolu se svými přáteli a kolegy, Sluneční paprsek v roce 2009 zakládali?
Ano, jsem rád, že je projekt vnímán dobře nejenom těmi, kterým slouží, ale také veřejností, sponzory, partnery atd. Osobně mě těší, že jsem se pro založení občanského sdružení rozhodl a že spolu s obětavými kamarády Slunečním paprskem vykouzlíme usměv a štěstí těm, kteří ho v životě moc neměli.

 

 




Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.