Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

PRIM. MUDR. PETR NOVÁK - JAK HO MOŽNÁ NEZNÁTE

Chcete-li se blíže seznámit s primářem MUDr. Petrem Novákem, spoluzakladatelem Refrakčního Centra Praha a zároveň jeho hlavním chirurgem v jedné osobě, nezapomeňte sledovat nejnovější vydání Top Star magazínu v úterý 22. 5. Začíná ve 22:50 na Primě a pořadem vás bude provázet tak jako vždy sympatický David Gránský. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

NOVINKA ! MULTIFOKÁLNÍ TORICKÁ NITROČNÍ ČOČKA

Kdo by si nepřál i v pokročilejším věku vidět dobře bez brýlí a to nejen do dálky, tj. při řízení, sportu, v kině, v divadle, doma na televizi. S věkem nad 45 let je spojena vada, označovaná jako presbyopie – vetchozrakost. Po překročení této pomyslné čáry se většině lidí zhoršuje vidění do blízka. Krátkozraký člověk většinou na čtení brýle, které běžně používá do dálky, odkládá. Pak, v závislosti na výši dioptrické vady, umístí text blízko k obličeji a čte. Konečně v pozitivním smyslu využije svůj handicap. To lidé s dalekozrakostí a ti do té doby šťastně žijící bez brýlí mají složitější. Text dávají dále a dále od oka, až jim nestačí délka paží a nezbude než pořídit zvlášť brýle na čtení. Nebo brýle multifokální. A když brýle nechtějí?


Řešením je implantace nitroočního multifokálního implantátu. Ten je schopný lámat paprsky z různých ohniskových vzdáleností a zajistit tak schopnost vidět do dálky, na počítač i na čtení novin a knih. Tento nástroj pohodlí ale není vhodný pro každého. Vzhledem k poklesu kontrastní citlivosti za zhoršených světelných podmínek a vzhledem k vedlejším světelným fenoménům při oslnění, například světly automobilu, není tato nitrooční čočka vhodná pro profesionální řidiče. Další problémem byla implantace do očí s astigmatismem. Nepravidelnost zakřivení rohovky totiž vede k dalšímu možnému poklesu zrakových funkcí. Proto ještě nedávno byl zásadním limitem implantace astigmatismus nad 1,5 dioptrie. Tak jak jsou bořeny pomyslné technické hranice i v jiných oborech, i zde došlo ke změnám. Na trhu se objevil nový typ implantátu. Torická multifokální nitrooční čočka.


Multifokální nitrooční čočka zajišťuje kompenzaci presbyopie a torickou čočkou kompenzujeme astigmatismus. Spojením obou vznikl unikátní implantát, řešící obě vady. Implantát má odlišné optické vlastnosti ve dvou na sebe kolmých osách. Implantaci předchází sofistikovaný výpočet parametrů čočky. Tu je potřeba s dokonalou přesností fixovat v oku, aby nedošlo k nežádané rotaci. Proto vývoj trval poměrně dlouhou dobu a stále se zdokonaloval tvar čočky. Dnes je běžně dostupnou i u nás. Konkrétně se jedná o model Acrysof Restor Toric firmy Alcon. A že funguje dobře, může dosvědčit již spousta spokojených pacientů. Zatím je tento implantát včetně operačního zákroku plně hrazen pacientem. V budoucnu, v rámci zvažované možnosti doplatku za nadstandard, bude dostupný i pro pacienty s šedým zákalem – kataraktou.Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.