Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Refrakční Centrum Praha, sídlící v samotném srdci Prahy nedaleko Václavského náměstí, nabízí kvalitní oftalmologickou péči nejen zájemcům o laserové operace očí, ale všem, kdo se chtějí dobře starat o svůj zrak. Jedinečnou příležitostí dozvědět se vše potřebné o metodách laserových i nitroočních operací včetně individuálního posouzení konkrétní dioptrické vady a návrhu nejvhodnějšího řešení, je Den otevřených dveří, který Refrakční Centrum Praha pořádá v pátek 11. října 2019. Více

NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

ROZHOVOR S HERCEM A ZPĚVÁKEM BRAŇO POLÁKEM

Rozhovor s hercem a zpěvákem Braňo Polákem, který nedávno podstoupil laserovou operaci očí v Refrakčním centru Praha.

Muzikálový zpěvák a herec Braňo Polák se narodil ve Skalici na Slovensku. Absolvoval konzervatoř v Bratislavě a nastoupil na divadelní fakultu JAMU v Brně, obor herectví. Během studia dostal příležitost zahrát si ve filmech a televizních inscenacích a jako člen Městského divadla v Brně má za sebou řadu vystoupení v zahraničí s muzikálem West Side Story. Před nedávnem Braňo Polák podstoupil laserovou operaci v Refrakčním Centru Praha, která mu pomohla znovu k perfektnímu zraku.


Jak dlouho jste přemýšlel o operaci očí? Proč jste se pro ni nakonec rozhodl?
O operaci očí jsem přemýšlel už strašně dlouho, asi tak 10 let, a stále jsem si ověřoval u známých, jak jim to změnilo život. A proč jsem se pro operaci rozhodl? No protože si myslím, že je to zázrak, vrátit někomu zrak a myslím to doslovně. Já se moc těšil, až budu mít po operaci, vzbudím se a uvidím bez toho, abych si vzal čočky nebo brýle, prostě jen vstanu a uvidím znovu nerozmazaný svět.

Omezovaly Vás brýle v něčem? Třeba při sportu nebo v práci?
Ano, brýle mě strašně omezovaly, stejně tak čočky. Nejdřív jsem s nimi byl spokojený, ale po deseti letech už mě dost vyčerpávaly. Brýle jsem ven nikdy nenosil, pouze čočky, a ty mi po nějaké době začaly dělat problémy, oči mě pálily a svrběly, a tak jsem je musel vyndat. Pak jsem samozřejmě neviděl a byl jsem z toho nervózní. Takže pro mě byla operace dar z nebes!

Co nyní plánujete v pracovní sféře?
Opět se vrací na scénu Děti ráje, takže hodně představení, pak hraji v dalších činoherních počinech ve spolku Artur, například Dívčí válka nebo Mohu k tobě, v Divadle U Hasičů hrajeme Cestu kolem světa. Ale nejvíc mě teď zaměstnává HITCH, což je takové moje dítě. S kamarádem jsem založil agenturu na produkci eventů. Moc mě to teď baví, vidím v tom smysl, své zkušenosti nyní mohu předávat ostatním.


Jak jste se vlastně dostal k tomu, co teď děláte?
Hercem jsem chtěl být už jako dítě. Viděl jsem tu generaci úžasných herců jako Menšík, Brodský, Kopecký, Bohdalová, Sovák, Janžurová, Jirásková a já si řekl, že s nimi chci hrát a tak jsem šel na konzervatoř, poté na divadelní fakultu a začal jsem dělat divadlo a občas něco natočil. Nyní mě to už ale tolik nenaplňuje, a proto jsem se rozhodl být sám sobě pánem a založil HITCH.

Jaké jsou Vaše pocity nyní, několik týdnů po operaci? Jakou operaci jste podstoupil?
Po operaci jsem se cítil, jako kdyby nastal zázrak v mém životě. Panu primáři Novákovi jsem nesmírně vděčný a zavázán. Skutečně se mi hodně změnil život. Je to bomba, vidím a nemusím se ničím omezovat, a proto si říkám, že je to zázrak. Ta chvilková bolest, která byla po operaci, byla taky úžasná, protože jsem ji prospal. Co se týče typu operace, tak jsem v Refrakčním Centru Praha podstoupil to nejlepší, co se teď u nás nabízí. iDesign iLASIK, což je nejbezpečnější a nejpřesnější metoda, která dokonce jako jediná byla schválená i pro piloty NASA a US NAVY.

3.10.2013Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.