Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

PRIM. MUDR. PETR NOVÁK - JAK HO MOŽNÁ NEZNÁTE

Chcete-li se blíže seznámit s primářem MUDr. Petrem Novákem, spoluzakladatelem Refrakčního Centra Praha a zároveň jeho hlavním chirurgem v jedné osobě, nezapomeňte sledovat nejnovější vydání Top Star magazínu v úterý 22. 5. Začíná ve 22:50 na Primě a pořadem vás bude provázet tak jako vždy sympatický David Gránský. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

ROZHOVOR S HERCEM A PRODUCENTEM MARTINEM HOFMANNEM

Tento nadějný herec, klient Refrakčního Centra Praha, vystudoval pražskou DAMU, obor činoherní herectví. Jeho vedoucím pedagogem zde byla jedna z našich hereckých legend - Boris Rösner. Po absolutoriu již Martin Hofmann zůstal v Praze a začal tu vystupovat na několika divadelních scénách. V dnešní době je mimo jiné členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné, kde zatím ztvárnil své nejvýraznější divadelní role jako například Cyrana z Bergeracu.


Popularitu mu však přinesla až role Jaroslava Hejla v nekonečném seriálu Ulice, která však nebyla jeho první filmovou rolí. Zahrál si také například ve snímcích Hanele, Perníková věž, Běžci, Ve stínu a v mnoha dalších televizních seriálech jako  Případy 1.oddělení, Kriminálka Anděl, Terapie, Nevinné aj.


Koncem července  se začal v Praze a okolí natáčet válečný historický film s názvem Anthropoid v režii Seana Ellise. Připomíná atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha a v kinech by se měl objevit v průběhu příštího roku. Na titulcích můžeme najít i Vaše jméno.
Jakým způsobem jste se k natáčení tohoto filmu dostal a jak se Vám  se zahraničním štábem pracovalo ?

Dostal jsem se k tomu přes casting. Ale abych byl upřímný, myslím, že moje účinkování v tomto filmu nestojí příliš za řeč. Mohu k tomu říct jen to, že scénář je skvělý, štáb byl odolný, režisér pozoruhodný a všichni byli milí. Věřím, že to bude neobyčejný film, fandím mu velice!

Přestože jste za svůj život ztvárnil celou řadu divadelních i filmových rolí, tak jste se do velkého povědomí diváků dostal zejména díky seriálu Ulice, který televize Nova vysílá již od roku 2005 a v kterém představujete Jardu Hejla. Seriál Ulice se vysílá denně, to znamená  nastudování ohromného  množství textu. K tomu ještě účinkování v divadle.  Jak to všechno  zvládáte?
Zvládnout to prostě musím. Pokud bych to nezvládal, nemůžu to dělat. Když hodně točíte a zároveň jdete v divadle do těžké premiéry, padáte na ústa. Tak to prostě je. Jde pak pouze o to vydržet se zdravím, zároveň vám nesmí začít cvakat v hlavě. Je to náročné samo o sobě, nicméně do toho se ještě nějak odvíjí život sám - třeba do 6h ráno vytíráte vytopenou koupelnu, nebo vám vyzkratuje elektřina v domě. Pak už je to opravdu fajn.
Ale máte samozřejmě i klidnější období. Tam lze být nemocen, zabývat se resty nebo sklízet plody vztahové krize, na kterou se v tom zběsilém období tak nějak zadělalo. No a pak se začínáte zas těšit do práce! Samozřejmě teď žertuji, to je snad jasné...


Stali se za ta léta účinkování v seriálu z některých Vašich kolegů přátelé?
Ano, rozhodně. A s některými jsme utužovali opravdu poctivě!


V rozhovoru pro Divadelní noviny jste na sebe prozradil, že pokud by jste se  nestal hercem,  lákala  by Vás lékařská profese. Je nějaký konkrétní obor v medicíně, který Vás zajímá?
Zůstal bych u toho, že je to pro mne profese vrcholná, odvíjí-li se nejenom v té vlastní odbornosti, ale zároveň v rovině člověk/člověk – ne člověk/materiál, kterému bouchnu recept a nazdar.


V třetí a čtvrté řadě seriálu Kriminálka Anděl jste ztvárnil roli patologa Emila Macha. Umíte si představit,  že by to bylo Vaše skutečné povolání?
No to si příliš představit neumím. Já vím, že se o soudních lékařích říká, že jsou to jedni z nejvzdělanějších doktorů, že takzvaně musí vědět všechno, mají můj velký respekt, jistě. Víte, já mám opravdu rád lidi. Takže bych dal na každý pád přednost těm živějším.


Máte nějakou divadelní či filmovou roli, která je Vašemu srdci hodně blízká?
Já mám to štěstí, že hraju Cyrana z Bergeracu – je to jistě jedna z nejskvělejších rolí celé světové dramatické literatury. Vůbec mám v Divadle v Celetné krásné role, ale pokud bych měl jmenovat jednu, je to tato.


Před měsícem jste podstoupil iDESIGN  iLASIK  -  laserovou operaci očí k odstranění  Vaší dioptrické vady v Refrakčním Centru Praha. Co Vás k tomuto rozhodnutí vedlo?
Především divadelní praxe. Pokud už vaše oči nesnáší čočky, což byl můj případ, nemůžete prostě šermovat s pěti dioptriemi. Nebo můžete, ale musíte být na hlavu. A také ve tmě za scénou vidíte špatně. A ne každý sport má rád brýle. A ne každá činnost. Ta operace to řeší.


Měl jste z operace obavy?
Do operace se mi z počátku příliš nechtělo. Nějak to ve mně muselo uzrát. To, že jsem pak nemohl nosit čočky, to rozhodnutí urychlilo. A myslím, že pozitivní roli hrál celkový přístup ke mně z druhé strany – tedy z té vaší. Měl jsem k vám důvěru. A mám.


Jste s výsledkem spokojený?
Naprosto. Já vás také všude doporučuji!


Na čem v současné době pracujete? Kde Vás můžeme vidět v divadle?
Nejčastěji hraju v Divadle v Celetné. Mám tam asi šest titulů.  A pak ještě v pěti dalších divadlech. Nejpřehledněji to lze vidět na mhofmann.cz – jsou to webovky, které tomu zmatku kde a v kolik vlastně hraju, dávají jistý řád. Dotočil jsem film Zookeeperś wife a dotáčím film Masaryk. Ulice běží a já běžím s ní. Nicméně já trochu zvolňuji, abych byl přesný...

 Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.