Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Refrakční Centrum Praha, sídlící v samotném srdci Prahy nedaleko Václavského náměstí, nabízí kvalitní oftalmologickou péči nejen zájemcům o laserové operace očí, ale všem, kdo se chtějí dobře starat o svůj zrak. Jedinečnou příležitostí dozvědět se vše potřebné o metodách laserových i nitroočních operací včetně individuálního posouzení konkrétní dioptrické vady a návrhu nejvhodnějšího řešení, je Den otevřených dveří, který Refrakční Centrum Praha pořádá v pátek 11. října 2019. Více

NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

Aktuality

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Refrakční Centrum Praha, sídlící v samotném srdci Prahy nedaleko Václavského náměstí, nabízí kvalitní oftalmologickou péči nejen zájemcům o laserové operace očí, ale všem, kdo se chtějí dobře starat o svůj zrak. Jedinečnou příležitostí dozvědět se vše potřebné o metodách laserových i nitroočních operací včetně individuálního posouzení konkrétní dioptrické vady a návrhu nejvhodnějšího řešení, je Den otevřených dveří, který Refrakční Centrum Praha pořádá v pátek 11. října 2019.

 

NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení.

 

PRIM. MUDR. PETR NOVÁK - JAK HO MOŽNÁ NEZNÁTE

Chcete-li se blíže seznámit s primářem MUDr. Petrem Novákem, spoluzakladatelem Refrakčního Centra Praha a zároveň jeho hlavním chirurgem v jedné osobě, nezapomeňte sledovat nejnovější vydání Top Star magazínu v úterý 22. 5. Začíná ve 22:50 na Primě a pořadem vás bude provázet tak jako vždy sympatický David Gránský.

 

REFERENCE THOMAS NAKAI

Nyní jsou to už 4 měsíce , co jsem v Refrakčním Centru Praha podstoupil laserovou operaci očí a jsem nesmírně rád, že jsem to udělal. Je mi 27 let a na očích jsem měl -4,0 a -4,25 dioptrií. Před operací jsem měl trochu strach, ale pak jsem byl překvapený, jak bezbolestné a jednoduché to bylo. Operace netrvá příliš dlouho a zaměstnanci jsou super profesionálové, perfektně hovořící anglicky. Nejhorší věcí z celého procesu byl první týden hojení po operaci. Když se přes tento týden přenesete, tak se divíte, proč jste zákrok nepodstoupili dříve.

 

ZA OPERACÍ ŠEDÉHO ZÁKALU Z IRSKA AŽ DO PRAHY

Nedávno jsem se vrátila z Prahy, kde jsem navštívila Refrakční Centrum kvůli odstranění šedého zákalu na svém druhém oku. Operace prvního oka již úspěšně proběhla v březnu 2017.

 

Den otevřených dveří

Refrakční Centrum Praha, sídlící v samotném srdci Prahy nedaleko Václavského náměstí, nabízí kvalitní oftalmologickou péči nejen zájemcům o laserové operace očí, ale všem, kdo se chtějí dobře starat o svůj zrak.

 

OČNÍ CHOROBY V DĚTSKÉM VĚKU

Je vaše dítě nesoustředěné, stěžuje si na bolesti hlavy, mne si často oči? To jsou jen některé ze syndromů, které mohou rodiče upozornit na to, že se zrakem jejich potomků není něco v pořádku. Vrozené a získané oční vady u dětí mohou při neznalosti, a tedy neléčení, způsobit další zhoršování zraku a fatální následky v dospělosti.

 

REFERENCE DR. SOŇA DÄNZER

Podstoupení laserové operace očí v Refrakčním Centru Praha bylo jedním z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Před operací jsem měla -3,0 dioptrie na obou očích a po mnoho let jsem nosila kontaktní čočky. Permanentně jsem s nimi měla potíže, hlavně kvůli suchým a podrážděným očím. Tak jsem se rozhodla podstoupit vyšetření v Refrakčním Centru, protože to bylo ve srovnání se Švýcarskem lépe cenově dostupné. Jak se ukázalo, byla jsem výborný kandidát na laserovou operaci a tak jsem se rozhodla do toho jít. Celý tým Refrakčního Centra se choval velice přátelsky, Dr. Novák byl mimořádně kompetentní a vzbuzující důvěru, takže jsem měla pocit, že jsem o všem dobře informována a je o mě dobře postaráno.

 

ŽIVOT BEZ BRÝLÍ – „JE TO ÚŽASNÁ ZMĚNA“, ŘÍKÁ LADISLAV ŠPAČEK

Ladislav Špaček je původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Je spoluautorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa, napsal jak řadu knih o etiketě, tak i knihu vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro manažery firem a úřadů. Díky operaci očí natrvalo odložil brýle a rozhodl se s námi podělit o své dojmy.

 

SBÍRKA BRÝLÍ STÁLE TRVÁ

Je to již více než šest let, co se Refrakční Centrum Praha spolupodílí na pořádání charitativních akcí spojených se sběrem nepotřebných brýlí a jejich následném odesílání do těch částí světa, kde je jich nejvíce zapotřebí. Ve spolupráci s občanským sdružením Namasté Nepál jsme po dobu několika let posílali brýle do Nepálu, především do odlehlého nepálského údolí Cchum, kam byly dopravovány pomocí expedice. Poté, co jsme uspokojili veškerou poptávku v této oblasti , jsme se rozhodli pomáhat dále.

 

NYNÍ V RCP WIFI ZDARMA!

Využijte bezplatné možnosti bezdrátového připojení k internetu v prostorách Refrakčního Centra Praha.Přístupové heslo je k dispozici v recepci RCP.

 

ROZHOVOR S PETROU ČERNOCKOU

Na konzervatoři vystudovala operní zpěv a hru na klavír, po absolutoriu školy začínala zpívat se skupinou Pastýři Petra Hanniga. V Divadle Semafor hrála v legendární Šimkově a Grossmannově hře Besídka v rašeliništi, později v Suchého hrách Jonáš a dr. Matrace a Čarodějky. Mladou čarodějnici Saxanu, létající dívku na koštěti si zahrála i zazpívala o něco později ve stejnojmenném filmu scenáristy Miloše Macourka a režiséra Václava Vorlíčka. Jako herečka se objevila i v několika dalších televizních pořadech Slovenské televize. V roce 2011 se vrátila na filmové plátno ve snímku Saxána a Lexikon kouzel režiséra Václava Vorlíčka.

 

REFERENCE MUDR. LUBICA KUPCOVÁ

Kvůli krátkozrakosti a astigmatismu jsem nosila brýle již od 8 let. Ke konci jsem měla již více než - 5 dioptrií. Od doby mého dospívání jsem používala kontaktní čočky. S těmi klasickými jsem však neviděla příliš dobře, torické čočky mě začaly po několika hodinách obtěžovat a mé oči se velice rychle vysoušely.O podstoupení laserové operaci očí jsem přemýšlela dlouho, protože jsem se jí obávala. Primář Novák si však našel dostatek času na všechny mé otázky a pochybnosti,vyšetřoval mé oči pozorně jak před operací, tak i po ní.

 

SPOLUPRÁCE S VELVYSLANECTVÍM USA

Je pro nás velkým uznáním, že i dalších letech budeme moci úspěšně pokračovat ve spolupráci s velvyslanectvím Spojených států Amerických v Praze. Primář MUDr. Petr Novák byl jmenován oficiálním konzultantem tohoto velvyslanectví již v roce 2012. Refrakční Centrum Praha tak bude i nadále poskytovat oftalmologickou péči zaměstnancům ambasády i jejich rodinám.

 

ROZHOVOR S HERCEM A PRODUCENTEM MARTINEM HOFMANNEM

Tento nadějný herec, klient Refrakčního Centra Praha, vystudoval pražskou DAMU, obor činoherní herectví. Jeho vedoucím pedagogem zde byla jedna z našich hereckých legend - Boris Rösner. Po absolutoriu již Martin Hofmann zůstal v Praze a začal tu vystupovat na několika divadelních scénách. V dnešní době je mimo jiné členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné, kde zatím ztvárnil své nejvýraznější divadelní role jako například Cyrana z Bergeracu.

 

REFERENCE ANDREEA RAMONA TUSCU

Jsem skutečně šťastná, že jsem měla kuráž podstoupit laserovou operaci očí. K výběru této skvělé kliniky ( Refrakční Centrum Praha s.r.o.) jsem byla skutečně inspirovaná. K operaci mě přesvědčil jeden z mých kolegů, klinika tehdy poskytovala speciální nabídku pro přátele a tak jsme šli. Byla jsem skutečně šťastná, že personál kliniky hovořil anglicky. Já totiž neumím česky a to je v pak v ústavech zdravotní péče velký problém.

 

ROZHOVOR S HEREČKOU A VÝTVARNICÍ IVOU HŰTTNEROVOU

Iva Hüttnerová se své původní herecké profesi již prakticky nevěnuje, o to víc se ale uplatňuje jako výtvarnice a autorka osobitých malířských děl. Dodnes realizovala na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích např. v Japonsku, Francii a Švédsku. Šest let moderovala a autorsky vytvářela pořad Domácí Štěstí v České televizi a několik roků pořad Barvy života speciál. Na televizní obrazovce se v poslední době objevila i v rámci televizních seriálů „Ach ty Vraždy“ a „Ordinace v růžové zahradě“.

 

DIOPTRICKÉ VADY A JEJICH ŘEŠENÍ POMOCÍ LASEROVÉ OPERACE OČÍ NA REGINĚ.

Primář MUDr. Petr Novák bude v pátek 7.11. hostem kontaktního pořadu Třináctka, vysílaného od 13:00 na stanici Regina Českého rozhlasu. Tématy rozhovoru bude ochrana očí v zimním období, problémy se suchým okem nebo naopak nadměrným slzením.

 

PRIMÁŘ MUDR.PETR NOVÁK HOSTEM POŘADU SAMA DOMA

Je potřeba si uvědomit, že oči máme jen jedny. Jejich onemocnění totiž vždy představuje riziko, které může značně ovlivňovat vidění, a tím kvalitu našeho života. Je dobré ho nepodceňovat a při jakýchkoli příznacích navštívit lékaře. A právě problémy s očima, očními vadami a nemocemi se bude celý tento týden zabývat pořad České televize Sama doma.

 

ROZHOVOR S MLADOU KNIŽNÍ AUTORKOU MARCELOU REMEŇOVOU

Včelí lid je druhá kniha akční fantasy série Osm světů mladé autorky Marcely Remeňové. Mladá spisovatelka a aktuálně studentka Gymnázia Jana Nerudy v Praze se již od dětství pohybovala díky povolání rodičů v tvůrčím a inspirativním prostředí divadla a filmu. Nejprve vytvářela vlastní příběhy malováním obrázků a postupně se stala nejen nadšenou malířkou a čtenářkou, ale také autorkou povídek. Akční thriller Včelí lid je její druhou vydanou knihou a volně navazuje na první díl fantasy trilogie Osm světů, který vyšel pod názvem Seznámení již v jejích třinácti letech. Marcela Remeňová je také klientkou Refrakčního Centra Praha, kde čeká na završení dospělosti, aby mohla podstoupit refrakční operaci své oční vady.

 

ROZHOVOR O NEJČASTĚJŠÍCH OČNÍCH ONEMOCNĚNÍCH

V pátek 8. 8. 2014, bude pan primář MUDr. Petr Novák hostem kontaktního pořadu " Třináctka ", vysílaného od 13:00 na stanici Regina Českého rozhlasu. Moderátorka Jolana Nováková bude s panem primářem Novákem hovořit o tom, jaká oční onemocnění či oční vady nás mohou trápit v průběhu života. Své případné dotazy můžete během vysílání volat do studia.

 

SOUTĚŽ V ČASOPISE PESTRÝ SVĚT

Překážejí vám brýle při práci, sportu, v soukromém životě? Necítíte se s brýlemi příliš přitažlivě? Nemůžete nebo nechcete nosit kontaktní čočky? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, na místě je ještě poslední otazník. Proč se dioptrií rychle a bezbolestně nezbavíte laserovou operací?

 

ROZHOVOR O LÉTU BEZ BRÝLÍ NA RÁDIU REGINA

Již zítra, v pátek 6. 6. 2014, bude pan primář MUDr. Petr Novák hostem kontaktního pořadu " Třináctka ", vysílaného od 13:00 na stanici Regina Českého rozhlasu. Tématem rozhovoru s moderátorkou Ivanou Navrátilovou bude obecně léto bez brýlí tedy i vše o laserových a nitroočních operacích očí a novinkách z oboru oftalmologie. Své případné dotazy můžete během vysílání volat do studia.

 

ROZHOVOR S GOLFISTKOU ZUZANOU MAŠÍNOVOU BOUČKOVOU

MUDr. Petr Novák je známým a respektovaným očním lékařem, ale také aktivním golfistou. V Refrakčním Centru Praha, které spoluzakládal a vede a které se zaměřuje na laserové operace očí, pomohl k životu bez brýlí či kontaktních čoček stovkám klientů. Mezi jeho spokojené pacienty se zařadila také úspěšná profesionální golfistka a dětská trenérka Zuzana Mašínová Boučková, které nový zrak výrazně pomohl nejen na greenu.

 

ROZHOVOR S HERCEM OLDŘICHEM VLACHEM

Oldřich Vlach je známý český herec a dabér. Herectví se věnoval od útlého mládí, ochotnicky hrál už během svých středoškolských studií na gymnáziu a na stavební průmyslovce. Po absolutoriu DAMU hrál od roku 1966 v Divadle Na zábradlí, odkud pak v roce 1991 přešel do Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil a dodnes ztvárňuje mnoho výrazných rolí. Ve filmu a v televizi si zahrál celou řadu rolí. Mezi jeho nejznámější patří například role v Menzelově filmu Vesničko má středisková nebo role doktora ve filmu Cena medu.

 

ROZHOVOR S OSOBNOSTÍ NA RÁDIU REGINA

Ve středu 5. února si můžete na Rádiu Čro Regina 92,6 FM naladit od 12 hodin pořad S vámi v Praze - rozhovor s osobností, tentokrát s naším panem primářem MUDr. Petrem Novákem. Zpovídat ho bude moderátor Petr Zajíček.

 

REFERENCE GORDANA DESPOTOVIČ

Péči v Refrakčním Centru Praha mohu s čistým svědomím dále doporučit. Od samého začátku jsem cítila, že je o mě dobře postaráno. Vše, týkající se operace, mi bylo kompetentně a srozumitelně vysvětleno a to jak z technického tak i medicínského hlediska. Informována jsem byla i o možných komplikacích.

 

BEZPLATNÉ INTERNETOVÉ VOLÁNÍ

Máte dotaz, chcete se objednat na vyšetření či laserovou operaci očí? Volejte zdarma přes internet s programem SKYPE na refrakcni.centrum.

 

BRÝLE BAMBOO NOVĚ V RCP

Rádi bychom vás informovali, že od září tohoto roku je možné v našem centru zakoupit výrobky značky Bamboo.

 

ROZHOVOR S HERCEM A ZPĚVÁKEM BRAŇO POLÁKEM

Muzikálový zpěvák a herec Braňo Polák se narodil ve Skalici na Slovensku. Absolvoval konzervatoř v Bratislavě a nastoupil na divadelní fakultu JAMU v Brně, obor herectví. Během studia dostal příležitost zahrát si ve filmech a televizních inscenacích a jako člen Městského divadla v Brně má za sebou řadu vystoupení v zahraničí s muzikálem West Side Story. Před nedávnem Braňo Polák podstoupil laserovou operaci v Refrakčním Centru Praha, která mu pomohla znovu k perfektnímu zraku.

 

JIŽ ZNÁME VÝHERCE LASEROVÉ OPERACE OČÍ

Paní Jana Sedláková nedávno vyhrála v soutěži v časopise Pestrý svět poukaz na laserovou operaci v našem Refrakčním centru. Jak vše probíhalo a jaké jsou její pocity po operaci s novým zrakem?

 

DÍKY REFRAKČNÍMU CENTRU PRAHA MÁ FELIX SLOVÁČEK OPĚT ZRAK VE SKVĚLÉ KONDICI

Felix Slováček představuje na české hudební scéně špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Své publikum těší melodiemi vážné hudby, jazzu i popu již několik desetiletí. Jako sólový hráč získal mnoho cen na mezinárodních soutěžích. Felix Slováček ročně odehraje mnoho koncertů, ať sám či s big bandem, a proto se potřebuje udržovat v nejlepší formě. A protože potřebuje také dobře vidět, u MUDr. Petra Nováka z Refrakčního Centra Praha podstoupil implantaci multifokálních čoček, která mu vrátila, jak sám říká, zrak dítěte.

 

SOUTĚŽ V ČASOPISE PESTRÝ SVĚT

Překážejí vám brýle při práci, sportu, v soukromém životě? Necítíte se s brýlemi příliš přitažlivě? Nemůžete nebo nechcete nosit kontaktní čočky? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, na místě je ještě poslední otazník. Proč se dioptrií rychle a bezbolestně nezbavíte laserovou operací?

 

NOVÝ LASER - NOVÁ OPERAČNÍ TECHNIKA!

Od ledna 2013 provádíme v RCP operace na nejmodernější verzi excimer laseru VISX STAR S4 IR a femtosekundovém laseru iFS stejného výrobce. Kombinace těchto přístrojů, ve spojení s vyšetřovací technologií iDESIGN umožňuje provádět techniku iLASIK, která je považovaná za nejpřesnější a nejbezpečnější metodu korekce refrakčních vad (jako jediná splňuje i nejpřísnější kritéria pro piloty NASA).

 

REPORTÁŽ Z NAŠEHO REFRAKČNÍHO CENTRA

Sledujte pořad Exkluziv na TV Barrandov v pondělí 4.2. ve 21:05 s reportáží z našeho Refrakčního Centra. Těšit se můžete také na rozhovor s Prim. MUDr. Petrem Novákem a s několika našimi VIP klienty - Michalem Horáčkem, Felixem Slováčkem a Dádou Patrasovou.

 

REFERENCE - Viktor Preiss

Dobrý den-možná vás v první chvíli napadne, cože právě na toto místě dělá tenhle obrázek. Nejenže se sem "žánrově" ani úrovní kresby nehodí, ale hlavně zapochybujete o jeho obsahu. Promiňte, nejsem malíř-má sloužit spíše jako důkaz .Před časem bych ho totiž bez brýlí možná nenakreslil. A v jistém ohledu možná ani s brýlemi.

 

ROZHOVOR SE ZUZANOU BAUDYŠOVOU

Paní inženýrka Zuzana Baudyšová je zakladatelkou a ředitelkou Nadace Naše dítě a Linky bezpečí. Vystudovala VŠE, pracovala v bance, vychovala dva syny a je čtyřnásobnou babičkou. Přestože prožívala úspěšnou kariéru, rozhodla se jít za tím, co si vzala za své poslání – pomáhat týraným, zneužívaným a opuštěným dětem. Zuzana Baudyšová patří mezi klienty Refrakčního Centra Praha, kde zkušený tým lékařů už od roku 2002 pomáhá pacientům znovu dobře vidět.

 

ROZHOVOR NA RADIU REGINA

Již tento čtvrtek 7.3. ve 20h si můžete na Radiu Regina poslechnout rozhovor s panem primářem MUDr. Petrem Novákem z Refrakčního Centra Praha v pořadu Večer s Reginou. Tak nezapomeňte!

 

GRATULUJEME NAŠIM TENISTŮM

Děkujeme Radkovi Štěpánkovi za historický triumf v Davis Cupu, kterým opět pozvedl český tenis do světových výšin! Jsme hrdí na to, že Radek patří mezi naše stálé a spokojené klienty!

 

ROZHOVOR SE SPISOVATELEM JIŘÍM STRÁNSKÝM

Scenárista, dramatik, spisovatel, básník a překladatel Jiří Stránský patří k nejvýraznějším osobnostem polistopadové literární scény. Před časem podstoupil operaci očí u primáře MUDr. Petra Nováka. Na náš dotaz, jak je s výsledkem operace spokojen, nám odpověděl:“ Dobře vidět je pro mě strašně důležité. Kdybych s prací primáře Nováka nebyl spokojen , určitě bych mu jako výraz své vděčnosti nevěnoval svůj dvojromán Zdivočelá země a Aukce, podle nichž jsme s režisérem Hynkem Bočanem napsali scénář k 45ti dílům oblíbeného televizního seriálu.

 

SPOLUPRÁCE S VELVYSLANECTVÍM USA

10.let existence Refrakčního Centra Praha provází řada odborných uznání, pochvalných referencí spokojených klientů a dalších úspěchů. K těm nejnovějším patří jmenování prim.MUDr. Petra Nováka oficiálním konzultantem Velvyslanectví Spojených států Amerických v Praze.

 

REFERENCE - Theodoros Giatras

Několik hodin před tím, než jsem navštívil Refrakční Centrum Praha, jsem seděl v letadle směřujícím z Řecka do Prahy. V té chvíli bych si nepomyslel, že je tak snadné, zbavit se během několika dní svých brýlí a to jednou provždy. Samozřejmě, že jsem před laserovou operací očí měl obavy a o to víc, že operace měla být provedena v cizině. Návštěva Refrakčního Centra Praha a první kontakt s jeho zaměstnanci však pro mě byly skutečně příjemným překvapením.

 

OPERACE OČÍ NA REGINĚ

Pokud by Vás zajímalo, jak se starat o svůj zrak v létě nebo jak je to s prevencí zraku u dětí, tak si poslechněte záznam vysílání Českého rozhlasu na stanici Regina zde.

 

REFERENCE - Pascal Schmid

Nejprve jsem byl ze své operace očí trochu nervózní. Ale poté, co jsem vstoupil do klinické praxe doktora Nováka, okamžitě jsem se začal cítit pohodlně. Tým zaměstnanců byl velice přátelský a jejich odpovědi na všechny mé otázky mě zcela zbavily strachu. Operace samotná proběhla velmi rychle a já tak již mohl hned příští den vidět perfektně bez brýlí nebo kontaktních čoček.

 

EXPEDICE TSUM VALLEY NA VLASTNÍ OČI

Video z Expedice Tsum Valley, k jejímuž úspěchu jste možná přispěli i vy vašimi brýlemi. Akce se bude v letošním roce opakovat, takže pokud máte doma zbytečné dioptrické, sluneční nebo i dětské brýle, budeme rádi, když je zašlete na adresu našeho centra nebo doručíte osobně.

 

SPOLUPRÁCE - PROGRAM H PLUS

Rádi bychom vás informovali o navázání spolupráce našeho centra s moderním soukromým zdravotnickým zařízením Program H Plus. Klientům poskytuje špičkovou komplexní ambulantní a preventivní péči uzpůsobenou jejich aktuálním potřebám a časovým možnostem.

 

ROZHOVOR S HEREČKOU DAGMAR PATRASOVOU

Oblíbená herečka a moderátorka dětských pořadů Dagmar Patrasová se natrvalo zbavila brýlí. V pražské nemocnici Na Homolce jí MUDr. Petr Novák, primář tamní oční kliniky a hlavní chirurg Refrakčního Centra Praha, voperoval multifokální čočku. Nejprve do levého a o pár dní později i do pravého oka.

 

PRIM. MUDR. PETR NOVÁK V ČESKÉM ROZHLASE

Primář MUDr. Petr Novák bude v pátek 9.3. hostem kontaktního pořadu Třináctka, vysílaného od 13:00 na stanici Regina Českého rozhlasu. Do vysílání můžete i zavolat a pana primáře Nováka se zeptat na Vaše dotazy.

 

ROZHOVOR S TENISTOU RADKEM ŠTĚPÁNKEM

Český tenista světového jména, třiatřicetiletý rodák z Karviné Radek Štěpánek má na svém kontě řadu sportovních úspěchů. K těm nejnovějším patří vítězství na turnaji okruhu ATP ve Washingtonu (již pátý titul v kariéře), udržení českého daviscupového týmu v elitní Světové skupině, ale především čerstvý titul ve čtyřhře z grandslamového turnaje Australian Open.

 

REFERENCE - Simona Conti

Mým největším koníčkem vždy bylo, jít po práci utrácet peníze za oblečení, boty, šperky, za cokoliv ženského. Nejlepší investicí, kterou jsem však udělala, byla má laserová očí Refrakčním Centru Praha. Pamatuji si, že jsem byla z operace vystrašená, bála jsem se, že se něco pokazí, že najednou pohnu nebo že přijdu o rohovkový flap, ale všechno bylo dokonalé.

 

STANDARD A NADSTANDARD V OFTALMOLOGII

Od prvního ledna letošního roku vstoupil v platnost nový zdravotní zákon, který zásadním způsobem mění možnosti přístupu pacientů ke svému zdraví. Zatím se týká pouze nitroočních implantátů, odlehčené sádry a několika typů očkování, ale do budoucna ovlivní i dalších odvětví péče o zdraví.

 

REPORTÁŽ Z LASEROVÉ OPERACE OČÍ

V prosinci loňského roku laserová operace očí změnila život další naší klientce, známé moderátorce a herečce Evě Decastelo.

 

NOVINKA ! MULTIFOKÁLNÍ TORICKÁ NITROČNÍ ČOČKA

Kdo by si nepřál i v pokročilejším věku vidět dobře bez brýlí a to nejen do dálky, tj. při řízení, sportu, v kině, v divadle, doma na televizi. S věkem nad 45 let je spojena vada, označovaná jako presbyopie – vetchozrakost. Po překročení této pomyslné čáry se většině lidí zhoršuje vidění do blízka. Krátkozraký člověk většinou na čtení brýle, které běžně používá do dálky, odkládá.

 

EVA DECASTELO UŽ NEMUSÍ NOSIT BRÝLE

Moderátorka Eva Decastelo v Refrakčním Centru Praha podstoupila laserovou operaci očí ve světě nejpoužívanější metodou LASIK. Během několika minut se tak zbavila krátkozrakosti, která jí od dětství komplikovala život.

 

ROZHOVOR S ELEN ČERNOU

Elen Černá podstoupila v Refrakčním Centru Praha laserovou operaci očí metodou LASIK, která ji během několika minut zbavila krátkozrakosti. Při jedné z následných kontrol jsme známou moderátorku krátce vyzpovídali.

 

SOUTĚŽ V ČASOPISE PESTRÝ SVĚT

Překážejí vám brýle při práci, sportu, v soukromém životě? Necítíte se s brýlemi příliš přitažlivě? Nemůžete nebo nechcete nosit kontaktní čočky? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, na místě je ještě poslední otazník. Proč se dioptrií rychle a bezbolestně nezbavíte laserovou operací?

 

ROZHOVOR S PRIMÁŘEM MUDR. PETREM NOVÁKEM

Primář MUDr.Petr Novák odhaluje kousek sebe v rozhovoru pro časopis Ona Dnes.

 

VĚTŠÍ RADOST Z AKTIVNÍHO ŽIVOTA RIKU HEINONENA

O podstoupení laserové operace očí jsem přemýšlel už dlouho – snad pět nebo šest let. Dokonce jsem jednou navštívil oční kliniku s tím, že zákrok podstoupím, ale pak jsem vycouval a rozhodl se to odložit. Abych byl upřímný, tak jsem se ve skutečnosti nemusel ničeho obávat, protože jsem měl pouze - 1,0 dioptrii a tak jsem se prostě tehdy rozhodl operaci nepodstoupit.

 

BENEFITY CAFÉ

Naše Refrakční centrum je již od roku 2009 smluvním partnerem společnosti EDENRED, která je poskytovatelem služeb pro firmy a veřejné instituce a to v oblasti zaměstnaneckých benefitů a motivace.

 

NOVINKA ! ŽIVOT BEZ BRÝLÍ ?

Pro někoho samozřejmost, pro někoho luxus. Řeč je o životě bez brýlí. U části populace se objeví problémy s viděním již v raném dětství, nebo mládí. V takovém případě se jedná nejčastěji o krátkozrakost, dalekozrakost či astigmatismus. Běžně jsou tyto vady korigovány brýlemi, kontaktními čočkami a od 90. let minulého století i laserovými refrakčními zákroky. Ty jsou již pro současnou generaci něčím samozřejmým, a proto mnohdy zájemce o laserovou operaci překvapí, že právě oni nejsou vhodným adeptem na provedení zákroku.

 

REFRAKČNÍ CENTRUM PRO SLUNEČNÍ PAPRSEK

Refrakční centrum Praha připravilo v době prázdninových měsíců speciální dobročinnou akci. Za každého pacienta, který byl odoperován v červenci a srpnu, věnovalo 1 000 Kč občanskému sdružení Sluneční paprsek, které pořádá ozdravné pobyty u moře pro děti s onkologickým i jiným závažným onemocněním a děti z dětských domovů.

 

BRÝLE PRO NEPÁL – EXPEDICE TSUM VALLEY

Již v průběhu loňského roku jsme vás informovali o probíhající charitativní akci BRÝLE PRO NEPÁL. Občanské sdružení NAMASTÉ NEPÁL uspořádalo sbírku brýlí pro zrakově postižené obyvatele Nepálu, které jsme se účastnili i my.

 

NOVÝ POHLED TEREZY MÁTLOVÉ

Operní pěvkyně Tereza Mátlová stojí uprostřed své kariéry. Má za sebou již řadu vystoupení, hostování, rolí (ztvárnila například roli Cosette ve světovém muzikálu Les Misérables-Bídníci či roli Ellen v muzikálu Miss Saigon)... Do této doby ji však na scéně omezoval zrakový problém, který lidé v jiných profesích ani řešit nemusí. Nyní se konečně rozhodla s ním skoncovat a podstoupit operací očí v Refrakčním centru Praha.

 

REFERENCE - Dejan Kovačevič

Nosím brýle již od svých 19 let. Jejich nošení mi však vždy přišlo dost nepohodlné. Vadily mi při sportování a to zejména při plavání ( tady nepomohly ani kontaktní čočky ). Kolikrát já jsem se snažil najít svoji skříňku na cestě ze sprchy…

 

LASEROVÉ OPERACE OČÍ NA REGINĚ

Primář MUDr. Petr Novák bude v pátek 15.7. hostem kontaktního pořadu Třináctka, vysílaného od 13:00 na stanici Regina Českého rozhlasu. Tématem rozhovoru s moderátorkou Ivanou Navrátilovou bude obecně léto bez brýlí, čili vše o laserových operacích očí.

 

NATÁLIE KOCÁBOVÁ SI SPLNILA SEN O ŽIVOTĚ BEZ BRÝLÍ

Natálie Kocábová v sedmadvaceti začíná psát novou životní kapitolu. Mohla by se jmenovat třeba „Konečně bez brýlí“. V Refrakčním centru Praha, jednom z nejkvalitnějších pracovišť svého druhu v České republice, podstoupila laserovou operaci očí metodou LASIK a během několika minut přišla o čtyři dioptrie, které jí komplikovaly život už od puberty.

 

POŠLETE SPOLEČNĚ S NÁMI DĚTI K MOŘI

Sluneční paprsek má takřka zázračnou moc, přináší světlo, teplo, naději.... ať už na zem dopadá z astronomické vzdálenosti nebo pomáhá z bezprostřední blízkosti – třeba jako stejnojmenné občanské sdružení, které bylo založeno uznávaným pediatrem a onkologem MUDr. Pavlem Bočkem spolu s jeho přáteli a spolupracovníky.

 

ROZHOVOR S KRISTÍNOU KLOUBKOVOU

Rozhovor s naší pacientkou, moderátorkou zpráv TV Nova, Kristínou Kloubkovou.

 

REFERENCE - Catalina Peña Serna

Posledních 15 let ! jsem nosila brýle a kontaktní čočky a najednou už jsem měla dost toho, že si bez nich připadám slepá. A tak jsem se nedávno rozhodla podstoupit laserovou operaci ke korekci své krátkozrakosti.

 

REFERENCE - Travis Dow

Jestliže přemýšlíte o podstoupení laserové operace očí,mohu vám to jen doporučit. Změní to váš život hned v několika směrech.

 

FACEBOOK

Jsme nově i na Facebooku! Přidejte si nás mezi své oblíbené stránky a sledujte novinky dříve než ostatní.

 

LASEROVÉ OPERACE OČÍ NA ČT 2

Petr Novák, hlavní chirurg našeho centra, vystoupí ve středu v oblíbeném pořadu nejen pro seniory Barvy života.

 

TICKET COMPLIMENT DÁRKOVÝ

Vážení klienti,rádi bychom vás tímto informovali, že od 1.1.2010 můžete k úhradě laserové operace očí a rovněž i dalších služeb či zboží používat Ticket Compliments Dárkový.

 

LASEROVÉ OPERACE OČÍ

Laserové operace očí byly hlavním tématem pravidelného pořadu ČESKÉHO ROZHLASU 6 „ Hovory o vědě“.

 

OPERACE OČÍ POMOCÍ KMENOVÝCH BUNĚK

V roce 1998 bylo započato s výzkumem využití kmenových buněk a tento významný průlom v medicíně dává naději i mnoha pacientům s nevratnými poruchami zraku.

 

ROZHOVOR S HERCEM VLASTIMILEM ZAVŘELEM

„Už je to půl roku – a vidím výborně“, říká herec Vlastimil Zavřel.

 

BRÝLE PRO NEPÁL

Rádi bychom vás upozornili na akci, které se Refrakční centrum účastní již od počátku června.

 

PRIM.MUDR.PETR NOVÁK OCENĚN ZA 15 000 OPERACÍ ŠEDÉHO ZÁKALU

Ve dnech 21.-22.5. se v Praze konal VIII.Mezinárodní kongres České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie ( ČSRKCH). Tradičně se jej aktivně účastnili jak lékaři, tak i sestry Refrakčního Centra.

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Jedinečnou příležitostí pro všechny, kteří uvažují o laserové operaci očí, ale dosud se k zákroku neodhodlali a chtěli by se zároveň o metodách laserových operací dozvědět co nejvíce.

 

KONGRES ASCRS

Ve dnech 10.-14.4. 2010 se v Bostonu konal výroční sjezd ASCRS.

 

TICKET BENEFITS CARD

Představujeme Vám nový produkt firmy "Accor Services" a to TICKET BENEFIT CARD.

 

OBJEDNÁVKY ON-LINE

Vzájmu zkvalitnění komunikace s našimi klienty byla zprovozněna zmodernizovaná verze on-line objednávek.

 

BARVY ŽIVOTA

Prim.Mudr.Petr Novák byl přizván k další spolupráci na pořadu ČT 1 Barvy života.

 

XV. KONGRES SOS

Ve dnech 12.-14.11. 2009 se v Žilině (SR) konal již XV. výroční kongres Slovenské oftalmologické společnosti.

 

KUDYKAM

Kudykam – tento lyrikál z dílny našeho klienta Michala Horáčka a Petra Hapky měl premiéru 21.10. 2009 v budově Státní opery Praha a my měli možnost být při tom.

 

XXVII. KONGRES ESCRS

Ve dnech 12.-16.9.2009 se v Barceloně konal již 17. Kongres Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie ( ESCRS ), na kterém samozřejmě nechyběli ani oční specialisté z Refrakčního Centra.

 

FERRARI RACING DAYS 2009

První zářijový víkend se v Brně konala největší akce rodiny Ferrari ve střední Evropě, při které bylo k vidění vůbec největší počet vozů Ferrari v České republice.

 
Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.