Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

PRIM. MUDR. PETR NOVÁK - JAK HO MOŽNÁ NEZNÁTE

Chcete-li se blíže seznámit s primářem MUDr. Petrem Novákem, spoluzakladatelem Refrakčního Centra Praha a zároveň jeho hlavním chirurgem v jedné osobě, nezapomeňte sledovat nejnovější vydání Top Star magazínu v úterý 22. 5. Začíná ve 22:50 na Primě a pořadem vás bude provázet tak jako vždy sympatický David Gránský. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

Naši pacienti

Reference
Naši pacienti
Zahraniční pacientiDěkujeme všem našim pacientům za ochotu podělit se o své osobní příběhy a pocity, spojené s refrakční operací očí.

Jiří Menzel

Jiří Menzel režisér

Když najdete odvahu ke změně, život se vám může zkrásnit. Někdo se kvůli tomu ožení, někdo emigruje, já jsem zahodil brejle. Nosil jsem je od útlého dětství a pořád mne ty obroučky otravovaly, překážely, kazily mi život. V klukovských letech mi ubíraly hodně na sebevědomí, nemohl jsem se pořádně prát, nezbylo mi, než ležet doma v knížkách. Ale i tak jsem měl skla a jejich rámečky věčně rozbité, slepované leukoplastí. Později, v pubertě, při prvních pokusech o líbání si člověk vždy trapně musel uvědomit, že má na nose něco co překáží, ještě později musel v určitých chvílích řešit jinou trapnost : dilema, co má jít dřív dolů - brýle, či kalhoty.

Dnes už, díky zázrakům moderní medicíny, laseru a šikovným rukám, je můj nos odlehčen, mé oči osvobozeny, koukám jak rys, moje sebevědomí stouplo. Dal jsem na radu přátel, a nechal se operovat profesorem Kuchynkou. Nevím o lepším odborníkovi v Čechách. Bez brýlí koukám na svět právě díky jemu.

Barbara Nesvadbová

Barbara Nesvadbová spisovatelka, šéfredaktorka Harper´s Bazaar

Někdy koncem gymnázia jsem začala vidět zamlženě. A hodně mne bolela hlava. Krátkozrakost, zněl verdikt vinohradských doktorů. "To je k vzteku, nejen, že má po mně křivý nohy, ještě bude brejlatá." Potěšil mne otec. Ideální kompliment pro dospívající dívku. Že? Od patnácti, do dvaatřiceti jsem žila v čočkách. Dobré bylo, že jsem občas mátla své občasné milence zeleným okem. Jak jsem blonďatá vlastně pořád, tak barvy očí jsem měnila každých čtrnáct dnů. Nenávist, krystalická nenávist, tak by se bez nadsázky dal popsat můj vztah k brýlím. "Tobě tak sluší." Rozplývali se ti, kteří mne náhodou, skutečně náhodou s obroučky zahlédli. "Interesantní intelektuálka." Říkal profesor Černoušek na vejšce, když jsem díky ječnému zrnu bez brýlí být nemohla. Strašné označení. Vždyť já vždycky chtěla být za panenku Barbie :-). Pár vtipných historek ale mám. Jak mne museli tahat na loď, skoro s infarktem, protože jsem při potápění zaměnila kámen za žraloka. Nebo jak jsem kolikrát zdravila naprosto neznámé lidi. Jasně, že jsem celou dobu chtěla vidět. Neztrácet se v noci v hotelových pokojích. Jen představa, že mi někdo řeže do oka, ta byla nepřijatelná. Ani nevím proč, pak najednou odpor k operaci zmizel. A já začala s rešeršemi. Postupně jsem zjistila, že snad každý druhý člověk, kterého znám, je po operaci. Tak jsem se teda odhodlala. A dnes? Dnes je mi jen líto, že jsem se neodvážila dřív...

Vlastimil Zavřel

Vlastimil Zavřel herec

Co Vás vedlo k rozhodnutí nechat si operovat zrak?
Brýle.Už mě prostě otravovalo si je každé ráno nasadit na nos a být s nimi až do večera. Navíc při mém povolání jsem je musel kolikrát večer odložit a pak jsem neviděl nejen na diváky, ale mnohdy ani na kolegy. A to mi vadilo.

Měl jste z operace obavy?
Samozřejmě. Bál jsem se, že by se operace nemusela povést. Ale protože jsem srab, nejvíc jsem se bál, že to bude bolet.

Co Vás vedlo k rozhodnutí, nechat se operovat na naší klinice?
Upoutávka, kterou jsem slyšel z rádia v autě. Zastihla mě přesně v době, kdy jsem se rozhodoval podobnou operaci podstoupit.Tak jsem se k Vám objednal a první setkání s personálem i prostředím na mne zapůsobilo velmi příznivě. Dnes jsem rád, že jsem ten den neměl rádio vypnuté.

...více

Eva Decastelo

Eva Decastelo moderátorka, herečka

Moderátorka Eva Decastelo v našem centru podstoupila laserovou operaci očí ve světě nejpoužívanější metodou LASIK. Během několika minut se tak zbavila krátkozrakosti, která jí od dětství komplikovala život.
Proč jste zákrok tak dlouho odkládala? Byly za tím zdravotní důvody – nestabilita oční vady – nebo obavy?
Mám-li být upřímná, před několika lety jsem absolvovala korekci jednoho oka na jiné klinice metodou, která se tehdy používala, a nebyla jsem spokojená ani s průběhem, ani s výsledkem. Přirozeně jsem pak dlouho váhala, zda se mám odhodlat k dalšímu pokusu. Přesvědčili mě až odborníci v Refrakčním Centru Praha, slíbili mi, že zákrok prováděný moderní metodou LASIK bude bezbolestný a rychlý a musím říct, že opravdu nepřeháněli.

...více

Tereza Mátlová

Tereza Mátlová operní pěvkyně

Operní pěvkyně Tereza Mátlová stojí uprostřed své kariéry.Do této doby ji však na scéně omezoval zrakový problém, který lidé v jiných profesích ani řešit nemusí. Nyní se konečně rozhodla s ním skoncovat a podstoupit operací očí v našem centru.
Pro zpěvačku není důležitý jen vzhled, ale i její pohled. Dívá se do očí mnoha lidí. Byl pro vás zrakový handicap při práci zátěží?
Neřekla bych, že byl vyloženě zátěží, ale přinášel s sebou určitá omezení. Kontaktní čočky mi nevyhovují a v brýlích jsem na jeviště nemohla. Když už jsem neviděla ani na dirigenta, ani do publika, rozhodla jsem se to definitivně vyřešit.

...více

Elen Černá

Elen Černá moderátorka

Elen Černá konečně usíná bez starostí o kontaktní čočky či brýle.
Jakou oční vadou jste trpěla a jak dlouho?
Krátkozrakostí. Zrak se mi začal zhoršovat někdy kolem puberty, rychle jsem vyrostla a paní doktorka mi řekla, že to je ten důvod. Úplně přesně si pamatuji na okamžik, kdy jsem nebyla schopná přečíst písmenka na tabuli, i když jsem seděla na stále stejném místě.
Na veřejnosti jste ale nebyla vidět v brýlích, znamená to, že jste používala kontaktní čočky?
Ze začátku ani ty ne – tenkrát to bylo, jako byste si dali do oka střep, a brýle mě zase obtěžovaly (o mém dospívajícím sebevědomí ani nemluvě), takže jsem se nosila po ulici a nezdravila známé (tímto se jim omlouvám) a dobíhala tramvaje, kterými jsem nakonec vůbec nechtěla jet (tímto se omlouvám řidičům, kteří trpělivě čekali s otevřenými předními dveřmi a já jen proběhla kolem, protože mi bylo trapně jim do těch dveří oznámit, že s nimi nejedu).

...více

Dagmar Patrasová

Dagmar Patrasová herečka, zpěvačka, moderátorka

Oblíbená herečka a moderátorka dětských pořadů Dagmar Patrasová se natrvalo zbavila brýlí a to pomocí umělé nitrooční multifokální čočky. Nejprve do levého a o pár dní později i do pravého oka.
Jak dlouho operace trvala a absolvovala jste ji při plném vědomí nebo v anestezii?
Operace trvala 10 minut a probíhala při plném vědomí. Asi hodinu před operací mi sestřička kapala do oka kapky, které ho znecitlivěly.
Překvapilo vás něco na samotném zákroku?
Musím říci, že to byl pro mě úžasný zážitek! Pan primář Novák předvedl „mistrovský koncert“! Jeho přístup k pacientovi je nesmírně úžasný a uklidňující. Ani na vteřinu jsem nezapochybovala. Nebála jsem se. Během operace pan primář přesně popisoval postup. Když vkládal multifokální čočku, tak se v mém oku rozsvítilo zlaté světlo. Překvapilo mě, že jsem vlastně operovaným okem viděla celý průběh operace. Pan primář s celým jeho týmem mně dali dokonalou jistotu.

...více

Natálie Kocábová

Natálie Kocábová zpěvačka, spisovatelka, scénáristka

Splnila jsem si svůj sen o životě bez brýlí
Natálie Kocábová v sedmadvaceti začíná psát novou životní kapitolu. Mohla by se jmenovat třeba „Konečně bez brýlí“. V Refrakčním centru Praha, jednom z nejkvalitnějších pracovišť svého druhu v České republice, podstoupila laserovou operaci očí metodou LASIK a během několika minut přišla o čtyři dioptrie, které jí komplikovaly život už od puberty.

...více

Jaroslava Rytychová

Jaroslava Rytychová "bývalá" modelka, novinářka, manažerka

Chtěla jsem odhodit brýle. I když, jak mi mnozí tvrdili, mi vyloženě slušely. Byla jsem od puberty krátkozraká a ani jsem nepatřila k těm, co mají mnoho dioptrií (-2,75). Nebylo to z estetických důvodů, jak se mnozí z vás možná domnívají, ale ryze praktických. Chtěla jsem vidět na svoje děti, které na mě něco pokřikují a já ani z rozmazaných obrysů, ani z příkladných gestikulačních pokynů, jsem nebyla schopna poznat, o co jde. Chtěla jsem se mazlit se svými dětmi, aniž by mi neustále brýle z očí padaly a já je pak s nesmírným úsilím a časovým skluzem hledala a nacházela je rozlámané na dva, či více kusů. Také jsem je ztrácela. A po poslední ztrátě mých nejoblíbenějších červených brýlí, obrouček francouzské výroby, za nemalý peníz, jsem se odhodlala.

...více

Adam Bednařík

Adam Bednařík pilot

Nechat si operovat zrak bylo pro mě nutností pro dokončení mého cíle v životní kariéře. Dioptrická vada mi nedovolila získat potřebný zdravotní průkaz první třídy, a tak rozhodnutí o operaci bylo jednoduché.
Když jsem zjistil, že budu operaci potřebovat, začal jsem hledat / převážně na internetu/ informace o nemocnicích a soukromých klinikách, kde mohu laserový zákrok podstoupit. Po návštěvě některých z nich, jsem se rozhodl pro refrakční centrum. V mém rozhodování sehrály největší roli tyto faktory : personál, prostředí a čas. Operaci jsem potřeboval co nejdřív a čekat měsíc nebo víc by bylo pro mne nemožné. Představa nemocničního prostředí mě děsí a při pohledu na injekční stříkačku omdlím. Z tohoto důvodu byl pro mě velmi důležitý přístup personálu, který bude pečovat o mé zdraví. Profesionální a příjemný kolektiv a klidné prostředí, mě přesvědčily.

...více

Petra Eliáš - Voláková

Petra Eliáš - Voláková moderátorka TV Prima

Od svých osmi let jsem trpěla krátkozrakostí, která se neustále zhoršovala. V dospělosti jsem už měla přes čtyři dioptrie. V mém povolání jsem nemohla používat brýle, takže zbyly jen kontaktní čočky, jejichž delší nošení mi silně dráždilo oči. Když jsem neměla brýle nebo kontaktní čočky, připadala jsem si "slepá". Nikoho jsem nepoznávala , nemohla jsem přečíst nápisy v metru. S kontaktními čočkami jsem se při focení trápila kvůli silným světlům, sprejům, kouři.
Když jsem objevila článek o laserových operacích očí a metodách, které se k odstraňování dioptrických vad dnes používají, zaujalo mne to. Při rozhodování o tom, zda tuto operaci podstoupím mi pomohly slova chvály od mých kolegů a již odoperovaných pacientů a konzultace s lékařem, který mě později operoval. Musím říct, že celý tým na mě působil neuvěřitelně mile, pohodově a profesionálně. Takže i mě, člověka, který se nesmírně bojí jakýchkoliv lékařských zákroků, dokázali přesvědčit, že není jediný důvod k obavám. Dokázali mi odpovědět na jakýkoliv dotaz a utvrdili mě v tom, že jsem si vybrala správně. A dnes to mohu jedině potvrdit.

...více

Mgr.Robert Pergl

Mgr.Robert Pergl automobilový závodník

Brýle jsem nosil od útlého dětství a nikdy jsem jim nepřivykl. Vlastně hned ve středoškolském věku jsem přešel na kontaktní čočky. Bylo to ale polovičaté řešení, hlavně u sportu. Při závodění působí dost velké přetížení a občas se stalo, že se čočka neudržela na svém místě. V Istanbulu je jedna hodně rychlá a zároveň dlouhá zatáčka, kde se to opakovalo prakticky v každém kole. A každý si asi představí, že v rychlostech přes 200 km/h není právě ideální, když nevidíte dokonale, zvlášť když máte pět dioptrií. O laserové operací očí jsem proto už docela dlouho přemýšlel, ale pochopitelně jsem měl asi jako každý určité obavy. Čím více informací jsem ale získal, tím jsem se zákroku bál méně. Na počátku roku 2009 jsem v zimní závodní přestávce podstoupil zákrok, který byl rychlý a bez jakýchkoliv komplikací. Vidím teď lépe než kdy předtím a kdo ví, možná i to mi pomohlo, že jsem v letošních prvních dvou podnicích Ferrari Challenge byl na stupních vítězů.


Martin Šťastný

Martin Šťastný USK Praha – Basketbal, Juniorský reprezentant ČR

Jako profesionální sportovec jsem se vždy potřeboval na svůj zrak spolehnout. Od 14ti let jsem používal kontaktní čočky a to jak při sportu tak v i normálním životě. I když jsem si to ze začátku nepřipouštěl, čočky mě omezovaly, neustále jsem u sebe musel nosit náhradní pár a roztok, kdyby mi na tréninku nebo na zápase čočka vypadla následkem nějakého úderu. Často jsem měl také unavené nebo suché oči v důsledku dlouhého nošení čoček, plavání nebo když jsem byl v zakouřeném prostředí atd… O možnosti operace jsem se dozvěděl na internetu, zkontaktoval jsem několik klinik a začal jsem si o zákroku zjišťovat nějaké informace. Refrakční Centrum Praha jsem si vybral pro jejich profesionální vystupování, přátelské prostředí a kvalifikovaný personál. Před operací jsem byl několikrát vyšetřen a seznámen s průběhem operace. Samotná operace proběhla naprosto bezbolestně a asi po hodině strávené na klinice jsem šel domů. Druhý den ráno jsem prožil asi své nejkrásnější probuzení v životě, od té doby si užívám života bez brýlí a čoček. Po týdnu jsem se mohl vrátit do tréninkového procesu profesionálního basketbalisty, od této doby s očima nemám žádný problém. Chtěl bych poděkovat MUDr. Petru Novákovi, MUDr. Davidu Klečkovi a celému týmu Refrakčního centra za vše, co pro mě udělali.

Kathryn Havlová

Kathryn Havlová studentka

Před sedmi lety se mi zrak výrazně zhoršil, bylo jasné, že se už bez brýlí nebo čoček nikdy neobejdu a s tím jsem se zkrátka nechtěla smířit. Pominu-li bolesti hlavy a permanentně podrážděné oči, nejvíc mi asi vadilo, že mě moje vada omezuje. Nosit kontaktní čočky totiž pro mě znamenalo především odříkat si. Musíte totiž počítat s tím, že čočky můžete mít na očích pouze omezený počet hodin (takže nikde nemůžete zůstat déle než jste plánovali), nesmíte s nimi plavat (v bazénu i při potápění jste za slepýše) ani usnout (hodinová siesta po obědě neexistuje) a také musíte zajistit hygienické podmínky při manipulaci s nimi (což je např. při stanování nemožné). Pro lidi, kteří žijí aktivně a rádi se rozhodují spontánně, jsou všechny výše zmíněné věci velkým problémem.
Informace o metodě LASIK jsem shromažďovala několik let, takže jsem celkem jasně věděla, co mě čeká. Moje bázlivé "Já" se však trochu obávalo, že mi nějaké dioptrie "zbudou". Ale nestalo se tak.
Teď, po operaci, se cítím mnohem svobodnější a konečně jsem si začala užívat života. Možná to zní jako klišé, ale pro mě to skutečně takhle je.

MUDr. Michaela Rýzlová

MUDr. Michaela Rýzlová lékařka

Brýle na dálku jsem nosila od svých cca 8 let, zprvu jen na dálku a poté od střední školy již trvale. K operaci očí jsem se rozhodla po řadě let váhání a shromažďování hlavně medicínských důkazů, že se mi opravdu s očima nemůže stát nic závažného. Definitivní rozhodnutí padlo po narození našich dvou dětí, kdy brýle byly ještě více zatěžující. Nakonec jsem našla odvahu a objednala se k vyšetření na doporučení mé kolegyně a kamarádky do Refrakčního Centra Praha.
Byla jsem velmi překvapená ochotou a vlídností personálu, nejdřív jsem byla pečlivě vyšetřena a poté podrobně informována o průběhu operace.
Pravdou je, že strach z celého výkonu byl několikanásobně větší než výkon samotný. Ten trval cca 2 hodiny (ambulantní zákrok v odpoledních hodinách) a z toho operace samotná cca 5 minut, výkon byl po celou dobu absolutně nebolestivý. Až po příjezdu domů jsem vlastně poprvé a naposled pocítila, že se s okem manipulovalo- mírně pálilo a slzelo. Ale pokud člověk dodržuje rady a pokyny lékařů dá se tento pocit zvládnout a následující ráno se již člověk probudí do nového světa- do světa bez brýlí. Zrak mi zatím drží výborně (0 dioptrií na obou očích- 2 měsíce po operaci), jediná vada na kráse je mírný přetrvávající mlžný opar kolem světel či lamp, který pozoruji ve večerních hodinách či ve tmě. Nejvíc to asi člověk pocítí při řízení auta v noci, ale dá se na to zvyknout a doufám, že se to ještě trochu časem upraví.

...více

Libor Kodad

Libor Kodad dramaturg a režisér

Měl jsem 7 dioptrií a bez brýlí nebo čoček jsem se nemohl ani hnout. Vedu velmi aktivní život / potápím se, hraji squash, lyžuji/ a jak každý "obrýlený" člověk ví, při sportu jsou dioptrické brýle velmi nepříjemnou komplikací. Asi před deseti lety jsem začal používat kontaktní čočky. Rozhodně člověku "usnadní život", na druhou stranu ovšem vytvoří jiné limity než brýle. Např. nasadit si čočky ráno byl pro mne vždycky problém nebo pamatovat vždy na to, že se nemohu nikde zdržet a že musím mít v záloze brýle. Nemám přecitlivělé oči, přesto jsem většinou po 12 hodinách musel čočky vyjmout. A to je vždy, když je člověk jinde než doma, nepříjemná záležitost. Takže já jsem byl předběžně rozhodnut už delší dobu, věděl jsem, že jednou na operaci půjdu. Definitivní rozhodnutí si pamatuji velmi přesně : neopravitelně mi praskly brýle, za které jsem dal 12 tisíc korun a tou dobou mi docházela i sada kontaktních čoček. Chvilku jsem počítal a bylo jasno.

...více

Kateřina Lojdová

Kateřina Lojdová manažerka, herečka

Když se mi narodily děti - dvojčata, začaly mi brýle strašně překážet. Sundat jsem si je nechtěla. Co kdyby mi ušel nějaký jejich nešikovný pohyb a já je včas "nezachránila" před pádem a pod.? A věřte, že kočkovat se najednou s dvouletými dvojčaty je někdy o život samo o sobě, a k tomu taková nožička od brýlí, zapíchnutá v oku, to také není nic příjemného. A když si dvojčata vymyslela perfektní hru "házení piškotů mamince za skla brýlí", řekla jsem si DOST. Kromě toho, nepříjemné byly i praktické stránky nošení brýlí . Např.:

* náhradní brýle jsem neměla po ruce, když jsem je zrovna potřebovala
* ochrana očí slunečními brýlemi byla pro mne téměř nemožná -zatmavovací skla s mými dioptriemi, byla problém
* byla jsem si nejistá v pohybu, měla jsem pocit, že se zřítím ze schodů, i když mám brýle na očích
* zeslabená skla a slušné brýle mě stály hodně peněz
* nikdy jsem neměla taková skla, aby mě při únavě nebolely oči
* migrény od očí byly přímo děsivé, někdy jsem měla chuť rozběhnout se hlavou proti zdi, abych to zastavila
* věčně jsem měla otlačené tváře a nos od brýlí s těžkými skly,…/.

...více

Adam Daněk

právník

Hlavním důvodem, pro který jsem se původně rozhodl postoupit refrakční operaci očí byly potíže, které mi brýle způsobovaly při skialpinismu. V běžném životě jsem brýle naopak považoval za součást svého image.
Nicméně změna , kterou odstranění mé krátkozrakosti způsobilo, byla mnohem výraznější a dalekosáhlejší, než jsem původně očekával. Okamžitě jsem zaznamenal pocit, že se mé oči mnohem méně namáhají při práci s počítačem (což přestavuje drtivou část mé práce). Zároveň odpadly zdánlivé drobnosti jako soustavné mlžení brýlí při přechodu z mrazivé ulice do místnosti nebo nutnost vozit s sebou na cesty náhradní brýle. A hlavně ... přibyla možnost koupit si jakékoliv sluneční brýle, které člověku padnou do oka.

Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.