Operace očí,laserové operace očí,operace očí laserem - Refrakční centrum - laserová operace očí,operace očí laserem,operace zraku,oční operace,keratokonus,operace očních víček,odstranění krátkozrakosti, Mudr. Petr Novák.
AKTUALITY
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Refrakční Centrum Praha, sídlící v samotném srdci Prahy nedaleko Václavského náměstí, nabízí kvalitní oftalmologickou péči nejen zájemcům o laserové operace očí, ale všem, kdo se chtějí dobře starat o svůj zrak. Jedinečnou příležitostí dozvědět se vše potřebné o metodách laserových i nitroočních operací včetně individuálního posouzení konkrétní dioptrické vady a návrhu nejvhodnějšího řešení, je Den otevřených dveří, který Refrakční Centrum Praha pořádá v pátek 11. října 2019. Více

NOVÝ TELEFONNÍ KONTAKT

Velice se omlouváme všem klientům za výpadek telekomunikační sítě v našem Centru i v celém areálu BDC, která byla způsobena rozsáhlou poruchou na straně poskytovatele těchto služeb. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420602408601. Při akutních obtížích využijte naši SOS linku, kterou máte k dispozici. Děkujeme za pochopení. Více

FaceBook Česky English Deutsch
To nejlepší pro vaše oči
 

Zahraniční pacienti

Reference
Naši pacienti
Zahraniční pacientiRefrakční Centrum Praha neslouží pouze klientům z České republiky,ale těší se stále větší oblibě i u klientů ze zahraničí.

Jen za posledních pět let navštívili naše Centrum klienti z více než 40 zemí celého světa. Pro Vaší představu, byli to pacienti z Albánie, Alžíru, Arménie, Austrálie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Egypta, Finska, Francie, Hong Kongu, Chorvatska, Irska, Iránu, Itálie, Izraele, Japonska, Kanady, Kolumbie, Koreje, Kostariky, Kuwaitu, Maďarska, Maroka, Nizozemska, Norska, Nového Zélandu, Polska, Portugalska, Rumunska, Ruska, S.A.E., Saudské Arábie, Slovenské republiky, Srbska, Sri Lanky, SRN, Španělska, Švédska, Švýcarska, Řecka, Ukrajiny, U.S.A., Velké Británie

Kathryn Buttler

Kathryn Buttler Manažer - Velká Británie

Před 12 -ti lety, předtím než jsem začala pracovat s počítačem, jsem měla vízus 20/20.Pak se můj zrak rychle zhoršil a já musela nosit brýle nejen při řízení, ale musela jsem je používat permanentně a to -2,0 dioptrie na každém oku. "Permanentně" byl pro mě problém, jelikož jsem specialistka na ztrácení, rozšlápnutí či rozbíjení svých brýlí.Při čtení jsem si je vždy položila na hlavu a poté, co jsem je vrátila na nos, nalézaly se na nich přichycené vlasy nebo byly pokryté otisky prstů. Kontaktní čočky pro mě také nebyly řešením, jelikož jsem pak měla oči suché, svědily mě a také jsem se bála infekce.
Jsem ředitelkou dvou společností, Sparkys s.r.o., stále se rozšiřujícího řetězce obchodů s hračkami a dárkovými předměty ( do konce roku 2005 bude mít 15 obchodů) a Piccolo s.r.o., dovozce a exkluzivního distributora značek Chicco a Columbia Sportswear.Když nejsem v kanceláři, tak je mou oblíbenou destinací tenisový kurt, ráda také chodím běhat společně se svým psem. Brýle mě ve všech těchto činnostech zpomalovaly. Stále jsem je hledala, čistila nebo přemisťovala.Měla jsem ve zvyku nosit kontaktní čočky na tenis a nemohu ani spočítat počet situací, kdy jsem téměř nabourala auto, zatímco jsem se snažila ve spěchu nasadit kontaktní čočky, když jsem si jela zahrát.

...více

Jens Oliver Haas

Spisovatel, scénárista, novinář - Německo (manžel TV - STAR Sonja Zietlow)

Již celých 10 let jsem uvažoval o laserové operaci. Někdy…
Ale nějak to bylo pro mě pořád drahé,příliš zdlouhavé a příliš riskantní.Možná mě jen jednoduše chyběla odvaha a důvěra. Koneckonců mám jen dvě oči a byla to pro mě iritující představa,nechat se někde manipulovat nějakou úplně cizí osobou a laserovým paprskem.
Proč jsem odvahu a důvěru našel právě v Praze? Přiznávám, že to bylo nejen kvůli atraktivní ceně. K tomu,abych se vydal na cestu, mě také přesvědčila kvalifikace operatérů i obsáhlá a nekomplikovaná korespondence pomocí e-mailu. Každý e-mail byl okamžitě a rozsáhle /a to v němčině !/ zodpovězen, všechny otázky vysvětleny a tím se zmenšil i můj strach.

...více

Catalina Peña Serna

QA Manager - Kolumbie

Posledních 15 let ! jsem nosila brýle a kontaktní čočky a najednou už jsem měla dost toho, že si bez nich připadám slepá. A tak jsem se nedávno rozhodla podstoupit laserovou operaci ke korekci své krátkozrakosti. Byla jsem nadšená, ale zároveň jsem se toho obávala.
Bohudík jsem již měla doporučení na doktora Nováka v Refrakčním Centru Praha a všechna tato doporučení byla skvělá.
Celý tým Refrakčního Centra byl po celou dobu velmi profesionální a byl mi ve všem nápomocný.
Všichni lékaři byli vždy laskaví a citliví ke všem mým obavám i otázkám. Po operačním zákroku se veškerý servis nezměnil! Jejich pomoc během zotavování se po operaci byla vynikající a velmi profesionální.

...více

Theodoros Giatras

Theodoros Giatras Podnikatel - Zakynthos

Několik hodin před tím, než jsem navštívil Refrakční Centrum Praha, jsem seděl v letadle směřujícím z Řecka do Prahy. V té chvíli bych si nepomyslel, že je tak snadné, zbavit se během několika dní svých brýlí a to jednou provždy.
Samozřejmě, že jsem před laserovou operací očí měl obavy a o to víc, že operace měla být provedena v cizině. Návštěva Refrakčního Centra Praha a první kontakt s jeho zaměstnanci však pro mě byly skutečně příjemným překvapením.
Během rozhovoru, který jsem vedl s doktorem Petrem Novákem, jsem ztratil všechny svoje počáteční obavy. Vysvětlil mi velice detailně a vědecky průběh celého zákroku , veškerá jeho rizika i průběh veškeré péče v pooperačním období. Vzhledem k vynikajícím odborným a dlouhodobým zkušenostem zaměstnanců jsem neměl o operaci žádné pochybnosti.
Nyní mám nový život – život bez brýlí. Jsem za něj vděčný Refrakčnímu Centru Praha a zejména doktorovi Petru Novákovi.

Pascal Schmid

Pascal Schmid Student - Švýcarsko

Nejprve jsem byl ze své operace očí trochu nervózní. Ale poté, co jsem vstoupil do klinické praxe doktora Nováka, okamžitě jsem se začal cítit pohodlně. Tým zaměstnanců byl velice přátelský a jejich odpovědi na všechny mé otázky mě zcela zbavily strachu. Operace samotná proběhla velmi rychle a já tak již mohl hned příští den vidět perfektně bez brýlí nebo kontaktních čoček.
Jsem velmi šťastný, že jsem udělal tento důležitý krok ve svém životě. Provedení laserové operace očí mohu každému doporučit a jsem velmi vděčný za to, že se na svět dívám novýma očima.

Travis Dow

Travis Dow Account Manager (Aerospace ) - USA

Jestliže přemýšlíte o podstoupení laserové operace očí,mohu vám to jen doporučit. Změní to váš život hned v několika směrech.
Nebyl jsem si jistý, zda to skutečně bude stát za to. Nyní však rozhodně nelituji a určitě bych se podruhé rozhodl stejně.
Když jsem se si vymyslel,že bych operaci rád podstoupil,tak jsem si nebyl jistý,kam zajít. Do nemocnice? Na soukromou kliniku? A kterou? Opět jsem si jistý, že jsem udělal správné rozhodnutí a doporučil bych Refrakční Centrum v Praze každému, kdo se také rozhoduje.
Veškerý personál byl příjemný a starostlivý.Během celého procesu jsem byl zcela klidný. Vše mi bylo velice důkladně vysvětleno a v době,kdy jsem šel na operační zákrok, jsem téměř nebyl nervózní.

...více

Simona Conti

Simona Conti Manažer - Itálie

Mým největším koníčkem vždy bylo, jít po práci utrácet peníze za oblečení, boty, šperky, za cokoliv ženského. Nejlepší investicí, kterou jsem však udělala, byla má laserová operace očí v Refrakčním Centru Praha. Pamatuji si, že jsem byla z operace vystrašená, bála jsem se, že se něco pokazí, že najednou pohnu nebo že přijdu o rohovkový flap, ale všechno bylo dokonalé.
Mé oči byly důkladně vyšetřené a servis, který mi tým Refrakčního centra poskytl, byl perfektní. Dostala jsem dokonce na výběr mezi němčinou a angličtinou, takže jsem nemusela používat svou základní znalost češtiny…
Během operace mi Dr. Novák popsal každý jednotlivý krok a udělal vše pro to, abych se cítila uvolněně. Už jsou tomu 4 měsíce a stále vidím úžasně. Kontaktní čočky a brýle - na shledanou! Ano, určitě to byly mé nejlépe utracené peníze!

Riku Heinonen

Riku Heinonen Manažer - Finsko

O podstoupení laserové operace očí jsem přemýšlel už dlouho – snad pět nebo šest let. Dokonce jsem jednou navštívil oční kliniku s tím, že zákrok podstoupím, ale pak jsem vycouval a rozhodl se to odložit. Abych byl upřímný, tak jsem se ve skutečnosti nemusel ničeho obávat, protože jsem měl pouze - 1,0 dioptrii a tak jsem se prostě tehdy rozhodl operaci nepodstoupit.

Vždy mě bavily všechny možné druhy sportů. Rád hraji hokej, golf i jiné další sporty a tak, abych při sportu ostře viděl, jsem byl nucen nosit kontaktní čočky. Ale nebyl jsem zrovna jejich velký fanoušek. Vždy jsem je nasazoval ve spěchu, občas jsem je někde zapomněl a jednou, když mi vypadly, tak jsem samozřejmě neměl ani jednu náhradní.

...více

Dejan Kovačevič

Dejan Kovačevič Hlavní softwarový inženýr - Srbsko

Nosím brýle již od svých 19 let. Jejich nošení mi však vždy přišlo dost nepohodlné. Vadily mi při sportování a to zejména při plavání ( tady nepomohly ani kontaktní čočky ).
Kolikrát já jsem se snažil najít svoji skříňku na cestě ze sprchy…
O operaci LASIK jsem se dozvěděl od přátel, kteří ji již podstoupili. Zpočátku jsem měl samozřejmě nějaké pochybnosti o operaci svých očí, ale ty zmizely hned po první návštěvě v Refrakčním centru.
Tady mi byly vysvětleny všechny detaily, jak operace probíhá, co všechno mohu očekávat a jaká jsou v mém případě rizika.

...více

Eva Malek

Eva Malek Asistentka režie - Německo

Srdečně děkuji celému týmu Refrakčního Centra za své nové oči. Do května 2005 jsem měla dva velké problémy- jedním z nich byla moje krátkozrakost (-7 dioptrií) a tím druhým orientace při řízení vozidla.Oba problémy jsou již nyní vyřešeny. Dlouhé roky jsem se zaměstnávala myšlenkou, nechat si odlaserovat své oči. Strach z operace jsem vlastně neměla. Tím, co mě pozastavovalo před rozhodnutím, byly finance (tím myslím ceny v Německu).
Od jedenácti let jsme musela nosit brýle.Co člověk ,který je nucený nosit brýle(především v dětství) musí, nemusím přeci provádět i nadále.Víc jak 20 let jsem nosila kontaktní čočky, které jsem ne vždy dobře snášela. Neměla jsem s nošením kontaktních čoček jen negativní zkušenosti, ale velmi často mě nervovalo jejich nandávání a vyndávání , vození náhradních čoček s sebou, jejich ztráty,slzející oči, atd.

...více

Ola Mohn

Ola Mohn Malíř - Norsko

Jsem 21 - letý kluk z Norska, který nedávno prodělal operaci očí v Refrakčním Centru v Praze. Měl jsem okolo -1,5 dioptrie na obou očích, což není tak špatné. Používal jsem brýle a kontaktní čočky již čtyři roky a skutečně jsem se těšil,až se jich zbavím.
Slyšel jsem,že chirurgové na této klinice provedli již více než 7 000 operací Lasik, takže mají s prováděním těchto zákroků dlouhodobé zkušenosti. Proto jsem neměl žádné pochybnosti,abych jel do Prahy a tento zákrok podstoupil. Tento zákrok také není v Praze tak drahý jako v Norsku, u nás je zhruba 3x dražší.
O této klinice jsem se dozvěděl od své sestry, která v Praze studuje na lékařské fakultě. Ona mi také domluvila vstupní vyšetření.

...více

Alessandra Ruggieri

Alessandra Ruggieri Studentka - Švýcarsko

Jsem 26-ti letá dívka.Ještě před rokem jsem měla silnou krátkozrakost. Na pravém oku -5,25 dioptrie a na levém -5,5 dioptrie.Používala jsem kontaktní čočky, ale ty mi postupně začaly vadit. Obě oči se stávaly čím dál tím více suchými a já začala kontaktní čočky opravdu špatně snášet. Tak jsem se rozhodla podstoupit laserovou operaci očí.
Operační zákrok metodou Lasik jsem podstoupila v únoru 2006, poté co jsem obdržela souhlas od lékaře Refrakčního Centra.Nechala jsem si odoperovat obě oči současně, abych se nemusela vracet opakovaně do Prahy, vzhledem k tomu,že je Švýcarsko daleko.
Nejdříve jsem samozřejmě měla strach, ale na druhou stranu jsem byla přesvědčená o tom co dělám.
Zákrok byl bezbolestný a trval opravdu jen krátce. Okamžitě po operaci jsem byla trochu nejistá, protože bezprostředně po zákroku je vidění trochu rozostřené a na lepší efekt se musí počkat do druhého dne.

...více

Tymon Kalita

Tymon Kalita Finanční manažer - Polsko

Ráno po laserové operaci bylo tím nejkrásnějším ránem v mém životě. Byl letní den, 6 hodin ráno, obloha bez mráčku.Vyhlédl jsem z balkonu a objevil krásu perfektního vidění! Vše začalo být tak čisté, tak ostré! 15 minut léčby laserem a já vidím každý lísteček na stromech. Vidím okénka letadla letícího nad mou Prahou 5! V levém rohu televize vidím i skóre fotbalového utkání na mém oblíbeném Eurosportu. Vidím čísla autobusů i poznávací značky na autech.Úžasný pocit!.....
Jsem 33 - ti letý Polák, v současné době pracující v Praze. Od mých kolegů v zaměstnání jsem se dozvěděl o Refrakčním Centru.Mnoho z nich mělo už operaci za sebou a všichni mi ji doporučovali. Já jsem však váhal.

...více

Mila Matijevič

Mila Matijevič Asistentka - Bulharsko

Dlouho jsem se rozhodovala, zda mám na operaci očí jít nebo ne. Časově jsem velice zaneprázdněná a tak jsem 7 let nosila čočky, jejichž nošení bylo spojené s neustálým diskomfortem při cestování, sportu a plavání. Na operaci šel můj dobrý kamarád, který podrobně prozkoumal trh a podle zkušeností a doporučení i dalších lidí, vybral RCP. Dnes jsem vděčná za tuto operaci, kterou považuji za zázrak. Šla jsem na ni večer po práci, vyspala jsem se a ráno jsem viděla normálně!!! To lehké škrábání v očích, které jsem cítila i při nošení čoček je zanedbatelné a nedá se popsat ani jako bolest. Je to úžasná věc, o které mluvím se všemi přáteli a vřele ji doporučuji. Finančně se to také vyplatí, oproti neustálému nakupování kontaktních čoček.

Willy Pierre Abbal

Willy Pierre Abbal Bankéř - Francie

Po několika úvahách o operaci jsem se rozhodl,že ji podstoupím. Rozhodnutí bylo motivováno hlavně tím, že praktikuji mnoho sportů, kde jsem v kontaktu s vodou jako například plachtění nebo plavání.
Jako cizince mě k rozhodnutí absolvovat zákrok v České republice nevedly ani tak cenové aspekty, jako spíše ty praktické. Žiji v Praze již čtyři roky a tak bylo pro mě snadnější podstoupit zákrok zde než ve Francii.
Byl jsem ohromen pokročilou technologií i kvalitou prováděných služeb. Kdybych měl dát doporučení k rozhodnutí absolvování laserového zákroku, podíval bych se asi na tyto tři hlavní "pohaněče". Je to osobní nutnost a motivace k provedení zákroku, důvěra v technologii a v neposlední řadě komunikace s lékařem.

...více

Peter Casimaty

mMnažer - Austrálie

V červnu 2007 jsem v Refrakčním Centrum Praha absolvoval oboustrannou laserovou operaci metodou Lasik, poté co jsem o ní dlouhý čas přemýšlel.
Výsledek je ohromný a já jen lituji toho,že jsem zákrok nepodstoupil mnohem dříve. Mohl jsem si tak ušetřit každodenní potíže spojené s používáním kontaktních čoček, včetně pocitu suchých očí pozdě v noci, problémů při plavání a dalších sportech.
Jako Australan žijící v současné době v Praze a předtím ve Velké Británii jsem zvažoval,zda operační zákrok podstoupím v Austrálii nebo v Británii.Avšak pak jsem nalezl špičkovou oční kliniku v Praze. A což je velmi důležité,lékaři i sestry zde mi vše velice zřetelně a názorně vysvětlili - vlastní postup zákroku, problémy s nošením brýlí na čtení vzhledem k věku, možnost " glare" v noci apod.
Takže pokud přemýšlíte o operaci metodou Lasik,léčbu a péči na této klinice Vám naprosto doporučuji. A všem na klinice děkuji za jejich skvělé služby.

Patrizia Solari

V domácnosti - Itálie

Před dvěma lety má matka / 79let / potřebovala operaci katarakty. Velice se bála, byla v cizí zemi, kde nerozuměla ani jedno slovo , co jí bylo řečeno. Hovoří totiž pouze svým rodným jazykem, což je italština.
Moje GP mě nasměrovalo k nejbližší pražské klinice. S velkým povzbuzováním má matka nakonec souhlasila s provedením operace. Protože se vyskytl problém s jazykem, lékař mě požádal, zda bych nemohla na operačním sále sedět vedle maminky a pomoci s překladem. Tak jsem si oblékla bílé operační oblečení a bylo to.
Celý zákrok byl velmi rychlý,profesionální, bez stresu - dokonce i pro moji starou maminku. Byl proveden opravdu nevšedním týmem lidí.
Byla jsem příznivě ovlivněna touto zkušeností a jejími výsledky,že jsem se rozhodla zjistit, co by tito experti mohli udělat pro mě.

...více

Vytvořil Internet Projekt, a.s. © 2009 Refrakční Centrum s.r.o.